Po głośnej "Historii Roja" Jerzego Zalewskiego i niszowym, ale dobrze przyjętym przez krytykę "Wyklętym" Konrada Łęckiego, nadszedł czas na... studentów, którzy postanowili zająć się tematyką Żołnierzy Wyklętych i stworzyć miniserial internetowy o ich losach. Na razie ukazały się dwa odcinki cyklu - "Partyzanci" oraz "Inka".  Do historii Danuty Siedzikówny, której poświęcono drugą część serialu, nawiązuje tytuł całej serii - "Zachowali się jak trzeba".

"Zachowali się jak trzeba” to projekt mający na celu upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych. Inspiracją były słowa Danuty Siedzikówny ps. „Inka”: „Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się, jak trzeba”.

Za inicjatywą stoją studenci należący do organizacji „Sapere Aude”  działającej w Warszawie i Wrocławiu. Pierwszy odcinek miniserialu internetowego został zainspirowany książką „Dziewczyny wyklęte” autorstwa Szymona Nowaka i ma na celu skłonienie odbiorców do dalszego zgłębiania wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Drugi zaś opowiada historię Danuty Siedzikówny „Inki”. Oba można już zobaczyć w internecie:

ODCINEK 1. "PARTYZANCI"
ODCINEK 2. "INKA"Łącznie zaplanowano pięć odcinków - wszystkie mają trafić do sieci do końca kwietnia.