Mówią o ataku na lotniskowiec USA

Korea Północna zadeklarowała dziś gotowość do ataku na amerykański lotniskowiec atomowy USS Carl Vinson, który został skierowany przez prezydenta Donalda Trumpa na wody koreańskie w związku z

By Official U.S. Navy photo by Lt. Chuck Bell, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=679681
Korea Północna zadeklarowała dziś gotowość do ataku na amerykański lotniskowiec atomowy USS Carl Vinson, który został skierowany przez prezydenta Donalda Trumpa na wody koreańskie w związku z groźbą nowego północnokoreańskiego testu nuklearnego.

„Nasze rewolucyjne siły są w gotowości bojowej do zatopienia amerykańskiego lotniskowca atomowego jednym uderzeniem” - głosi komentarz zamieszczony w dzienniku „Rodong Sinmun”, organie rządzącej Partii Pracy Korei. Gazeta porównała lotniskowiec do „wielkiego zwierzęcia” zaznaczając, iż atak na niego byłby „realnym ukazaniem naszej potęgi wojskowej”.

Komentarz opublikowano na trzeciej stronie „Rodong Sinmun”, poprzedzając go dwustronicową relacją z wizyty północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una na fermie trzody chlewnej.

Władze USA nie ujawniły, gdzie znajduje się obecnie lotniskowcowa grupa uderzeniowa z USS Carl Vinson. Wiceprezydent Mike Pence oświadczył w sobotę, że przybędzie ona na miejsce „w ciągu dni”, ale żadnych szczegółów nie podał. Japonia poinformowała o wysłaniu w piątek dwóch swych niszczycieli do wspólnych ćwiczeń z amerykańską grupą.

We wtorek przypada 85. rocznica utworzenia północnokoreańskich sił zbrojnych. Święta takie bywały w przeszłości okazją do testów uzbrojenia.

Korea Północna przeprowadziła pięć testów nuklearnych, w tym dwa w ubiegłym roku i pracuje nad pociskami balistycznymi zdolnymi dosięgnąć terytorium USA.

 

Źródło: PAP

#Korea Północna #Kim Dzong Un

pb
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo