Obchody 35. rocznicy pierwszej audycji „Radia Solidarność”. TRANSMISJA

  

W niedzielę o 12:30 zapraszamy na transmisję na żywo obchodów 35. rocznicy nadania pierwszej audycji podziemnego „Radia Solidarność”, z udziałem m.in. Zofii Romaszewskiej, które odbędą się w Warszawie, przed tablicą upamiętniającą podziemne radio, obok Urzędu Dzielnicy Ochota.

Pierwszej audycji Radia Solidarność towarzyszyła specjalna akcja ogłoszona na antenie. Na obszarze całego miasta rozmieszczeni zostali obserwatorzy, którzy mieli przekazać wyniki eksperymentu. Osoby, które odbierały program bez jakichkolwiek zakłóceń proszono, by trzykrotnie wygasili i zapalili światło. Tych zaś, którzy mieli z odbiorem pewne trudności dawali sygnał poprzez dwukrotne włączenie i wyłączenie światła. - Wreszcie tam, gdzie nasza audycja jest ledwie słyszalna - mówili prowadzący - prosimy o jednokrotne wygaszenie świateł.
Audycja wyemitowana została na falach UKF i trwała osiem i pół minuty. W następnych latach powstały inne podziemne stacje radiowe Solidarności, m.in. we Wrocławiu, Świdniku, Toruniu, Puławach.

Początek niedziela, godz. 12:30.


źródło: polskieradio.pl
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polskieradio.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Historycznie wysoka ściągalność podatku VAT! Ponad dwukrotny spadek luki od 2013 roku

/ zdjęcie ilustracyjne / pixabay/@Alexsander-777

  

Według wstępnych szacunków luka VAT w 2019 r. spadnie do 12,1 proc. - podało dziś Ministerstwo Finansów. Dodano, że żaden inny europejski kraj nie zanotował tak szybkiego jej spadku.

"Według wstępnych szacunków #MF #lukaVAT w 2019 r. spadnie do poziomu 12,1 proc. W 2013 r. wynosiła aż 25,7 proc. Żaden inny europejski kraj nie zanotował tak szybkiego spadku luki w #VAT" - podało na Twitterze Ministerstwo Finansów.

Resort finansów podał także poziomy luki VAT w ciągu ostatnich ośmiu lat: w 2012 r. wynosiła ona 25,6 proc., w 2013 r. zwiększyła się do 25,7 proc., w 2014 r. osiągnęła poziom 24,1 proc., w 2015 r. - 24,2 proc., w 2016 r. - 20,6 proc., w 2017 r. spadła do 15,4 proc., w 2018 r. wyniosła 12,5 proc, a w 2019 według wstępnych szacunków wyniosła 12,1 proc.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts