Obchody 35. rocznicy pierwszej audycji „Radia Solidarność”. TRANSMISJA

W niedzielę o 12:30 zapraszamy na transmisję na żywo obchodów 35. rocznicy nadania pierwszej audycji podziemnego „Radia Solidarność”, z udziałem m.in.

niezależna.pl
W niedzielę o 12:30 zapraszamy na transmisję na żywo obchodów 35. rocznicy nadania pierwszej audycji podziemnego „Radia Solidarność”, z udziałem m.in. Zofii Romaszewskiej, które odbędą się w Warszawie, przed tablicą upamiętniającą podziemne radio, obok Urzędu Dzielnicy Ochota.

Pierwszej audycji Radia Solidarność towarzyszyła specjalna akcja ogłoszona na antenie. Na obszarze całego miasta rozmieszczeni zostali obserwatorzy, którzy mieli przekazać wyniki eksperymentu. Osoby, które odbierały program bez jakichkolwiek zakłóceń proszono, by trzykrotnie wygasili i zapalili światło. Tych zaś, którzy mieli z odbiorem pewne trudności dawali sygnał poprzez dwukrotne włączenie i wyłączenie światła. - Wreszcie tam, gdzie nasza audycja jest ledwie słyszalna - mówili prowadzący - prosimy o jednokrotne wygaszenie świateł.
Audycja wyemitowana została na falach UKF i trwała osiem i pół minuty. W następnych latach powstały inne podziemne stacje radiowe Solidarności, m.in. we Wrocławiu, Świdniku, Toruniu, Puławach.

Początek niedziela, godz. 12:30.


źródło: polskieradio.pl

 

Źródło: polskieradio.pl

#radio #solidarność #35 rocznica #obchody.

niezalezna.pl
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo