Kolejny Amerykanin aresztowany w Korei

Korea Północna aresztowała w piątek obywatela USA - poinformowała dziś południowokoreańska agencja Yonhap, sygnalizując zwiększenie do łącznie trzech liczby przetrzymywanych w tym państwie Ame

Edward N. Johnson - U.S. Army, Installation Management Command, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6205137
Korea Północna aresztowała w piątek obywatela USA - poinformowała dziś południowokoreańska agencja Yonhap, sygnalizując zwiększenie do łącznie trzech liczby przetrzymywanych w tym państwie Amerykanów.

Według anonimowych źródeł, na jakie powołuje się Yonhap, pięćdziesięciokilkuletni obywatel USA pochodzenia koreańskiego o nazwisku Kim przybył przed miesiącem do Korei Północnej, by rozmawiać na temat pomocy humanitarnej. Aresztowano go w międzynarodowym porcie lotniczym Pjongjangu, gdy wyjeżdżał z kraju.

Przedstawiciel południowokoreańskiej Państwowej Służby Wywiadowczej powiedział, że nic mu nie wiadomo o takim aresztowaniu.

22-letni amerykański student Otto Warmbier został aresztowany w Korei Północnej w styczniu ubiegłego roku i skazany przez tamtejszy sąd na 15 lat ciężkich robót za usiłowanie kradzieży transparentu propagandowego. W marcu ubiegłego roku 62-letni obywatel USA pochodzenia koreańskiego Kim Dong Chul otrzymał tam wyrok 10 lat ciężkich robót w związku z oskarżeniem o działalność wywrotową.

Aresztowany w 2012 roku przez północnokoreańskie władze i skazany na 15 lat ciężkich robót za przestępstwa przeciwko państwu amerykański misjonarz Kenneth Bae został po dwóch latach zwolniony.

 

Źródło: PAP

#Korea Północna #USA #aresztowanie

pb
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo