​Dziś może być inaczej

  

Niewielu już zapewne to pamięta, ale na początku XXI w. skrajnie lewacki polityk José Luis Zapatero doszedł do władzy w Hiszpanii na skutek zamachów terrorystycznych przeprowadzonych przez islamistów. Politycznym muzułmanom udało się przekonać Hiszpanów, że… tylko skrajna lewica może ich uchronić przed kolejnymi zamachami. Jeśli wtedy się to udało, jeśli dzięki serii zamachów na pociągi w Madrycie udało się wynieść do władzy polityka, który przyczynił się do głębokiego rozbicia Hiszpanii i zniszczenia struktur społecznych tego kraju, to nie widać powodu, by nie spróbować jeszcze raz. I tego jesteśmy świadkami. Zamachy w Paryżu, do których przyznało się już Państwo Islamskie, właśnie są tego przykładem. Nie jest przypadkiem, że doszło do nich akurat teraz, w przeddzień wyborów na najwyższy urząd w państwie. Jednak sytuacja dziś jest inna, niż była kilkanaście lat temu. Inna jest Europa, inni są ludzie, i nawet jeśli politycy aż tak bardzo się nie zmienili, to pojawiły się polityczne siły, które mogą zdecydowanie zmienić sytuację. Może zatem się okazać, że jeśli kogoś ostatnie zamachy wzmocniły, to… Marine Le Pen.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts