Znany amerykański think tank Center for Strategic and International Studies opublikował mapę aktów terroryzmu. Zawiera ona dane o atakach na całym świecie w latach 2012-2015. Ostatnio w zastraszającym tempie rośnie ich liczba.  Z mapy opublikowanej przez CSIS wynika, że Polska jest jednym z najbezpieczniejszych krajów świata. 

Na grafice CSIS zaznaczono akty terroryzmu, które dokonano w latach 2012-2015. Jak wynika z niej, państwem, w którym doszło do największej liczby zamachów jest Irak, a miastem Bagdad. Na liście krajów z największym współczynnikiem terroryzmu znalazły się także Pakistan, Afganistan oraz Indie.Nie da się ukryć, że częstotliwość zamachów terrorystycznych organizowanych przez uchodźców wpuszczanych do krajów europejskich jest niebezpiecznie duża. Zamach podczas jarmarku bożonarodzeniowego w Berlinie, zamach w marcu tego roku w Londynie, czy ostrzelanie policjantów na Polach Elizejskich w Paryżu... Przykłady niestety jest wiele.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zamach w Berlinie. Ciężarówka wjechała w tłum ludzi

CZYTAJ WIĘCEJ: Zamach w Londynie. Cztery osoby nie żyją, 20 rannych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Policjanci ostrzelani na Polach Elizejskich w Paryżu. Jeden z nich nie żyje.​

W Polsce, jak wynika z danych zawartych na mapie, nie zdarzają się takie incydenty. Nasz kraj jest jednym z najbezpieczniejszych na świecie. W latach 2012-2015 nie doszło w naszym kraju do żadnego aktu terroryzmu. Podobnie było jeszcze tylko w sześciu innych krajach Europy. 

Wczoraj szef MSWiA Mariusz Błaszczak odniósł się do obecnej sytuacji we Francji. Jego zdaniem to „rezultat dziesiątek lat prowadzenia polityki multikulturalizmu” i braku stanowczej reakcji ze strony władz w Paryżu.

Jaka stąd płynie nauka dla Polski? Otóż taka, żeby nie popełniać tych błędów, jakie Francja (popełniła) kilkadziesiąt lat temu. W związku z tym obecny rząd zmienił politykę rządu poprzedniego – nie przyjmujemy uchodźców, de facto imigrantów z Afryki Północnej i z Bliskiego Wschodu – powiedział szef MSWiA w rozmowie z TVP1 i TVP Info. Zwrócił przy tym uwagę, że według sondaży większość Polaków jest przeciwko przyjmowaniu uchodźców.

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Brawa za tę wypowiedź ministra: Nie będziemy przyjmować emigrantów zwanych uchodźcami