Katolickiej szkole grozi kara. Powód wprawia w osłupienie!

  

Szkoła finansowana ze środków publicznych w Madrycie została oskarżona o seksizm, gdy okazało się, że chłopcy zostali zaproszeni na stadion piłkarski Realu Madryt, podczas gdy dziewczynki wysłano na zajęcia z szydełkowania – podaje telegraph.co.uk.

Departament Edukacji w Madrycie, który finansuje prywatną szkołę katolicką imienia Jana Pawła II na przedmieściach miasta Alcorcón, wysłał inspektorów do zbadania skargi na dyskryminację ze względu na płeć w związku z działalnością pozalekcyjną ośrodka.

Zarzut sformułował na antenie Cadena SER lewicowy radny Jesús Santos, który podnosi, że szkoła nie zapewnia podopiecznym takich samych warunków rozwoju i możliwości, bez względu na płeć.

To skandaliczne, że szkoła, która otrzymuje fundusze publiczne, dzieli płeć w tak bezsensowny sposób. Nie powinno być tak, że takie ośrodki kształcą chłopców i dziewczęta według seksistowskich wzorców

– mówił na antenie Cadena SER lewicowy radny parti Podemos, Jesús Santos.

W szkole im. Jana Pawła II zajęcia prowadzone są w oddzielnych klasach dla chłopców i dzieci. Ale to nie może być podstawą do pozbawienia placówki środków publicznych.

Jeśli inspektorzy wykryją dyskryminację w programie zajęć pozalekcyjnych szkoły, samorząd może nałożyć kary

– poinformował rzecznik ratusza Ángel Garrido.

Juan Carlos Corvera, przewodniczący fundacji nadzorującej szkołę i inne szkoły katolickie, zaprzeczył, że klasa szydełkowania była zamknięta dla chłopców. "Każdy uczeń, zgodnie ze swoim gustem, wybiera aktywność, którą woli", powiedział, dodając, że "niektóre grupy polityczne w Radzie atakują szkołę w celu promowania siebie".

To nie pierwsze kłopoty katolickiej szkoły. W zeszłym roku dyrektor szkoły, Carlos Martínez, został ukarany grzywną wydziału edukacji w Madrycie po tym jak zaatakował w liście do rodziców ustawę zobowiązującą szkoły do dyskusji nad kwestią tożsamości płciowej. Ustawę nazwał „fanatycznym terroryzmem”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: thelocal.es,telegraph.co.uk
Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier uczcił gen. Fieldorfa "Nila"

/ twitter.com/PremierRP

  

- Premier Mateusz Morawiecki i szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk złożyli wieniec w byłym więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie - miejscu, gdzie został stracony generał August Emil Fieldorf ps. "Nil" - poinformowała kancelaria premiera.

4 lutego 1953 r. w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie komunistyczne władze wykonały wyrok śmierci na generale Emilu Fieldorfie. Do historii przeszedł jako generał "Nil", dowódca Kedywu Komendy Głównej AK i organizacji "Nie" walczącej z sowiecką okupacją Polski. Gen. Fieldorf był jednym z najbardziej zasłużonych żołnierzy Rzeczypospolitej, Armii Krajowej i polskiego podziemia niepodległościowego. Wciąż nieznane jest miejsce pochówku zwłok generała.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts