Z OSTATNIEJ CHWILI

Rzecznik rządu: potwierdzam, że Komisja Europejska zaakceptowała ustalenia operacyjne związane z polskim KPO; to dobry krok, ale nie decydujący • • •

Katolickiej szkole grozi kara. Powód wprawia w osłupienie!

Szkoła finansowana ze środków publicznych w Madrycie została oskarżona o seksizm, gdy okazało się, że chłopcy zostali zaproszeni na stadion piłkarski Realu Madryt, podczas gdy dziewczynki wysł

pixabay.com/CC0 Public Domain
Szkoła finansowana ze środków publicznych w Madrycie została oskarżona o seksizm, gdy okazało się, że chłopcy zostali zaproszeni na stadion piłkarski Realu Madryt, podczas gdy dziewczynki wysłano na zajęcia z szydełkowania – podaje telegraph.co.uk.

Departament Edukacji w Madrycie, który finansuje prywatną szkołę katolicką imienia Jana Pawła II na przedmieściach miasta Alcorcón, wysłał inspektorów do zbadania skargi na dyskryminację ze względu na płeć w związku z działalnością pozalekcyjną ośrodka.

Zarzut sformułował na antenie Cadena SER lewicowy radny Jesús Santos, który podnosi, że szkoła nie zapewnia podopiecznym takich samych warunków rozwoju i możliwości, bez względu na płeć.

To skandaliczne, że szkoła, która otrzymuje fundusze publiczne, dzieli płeć w tak bezsensowny sposób. Nie powinno być tak, że takie ośrodki kształcą chłopców i dziewczęta według seksistowskich wzorców

– mówił na antenie Cadena SER lewicowy radny parti Podemos, Jesús Santos.

W szkole im. Jana Pawła II zajęcia prowadzone są w oddzielnych klasach dla chłopców i dzieci. Ale to nie może być podstawą do pozbawienia placówki środków publicznych.

Jeśli inspektorzy wykryją dyskryminację w programie zajęć pozalekcyjnych szkoły, samorząd może nałożyć kary

– poinformował rzecznik ratusza Ángel Garrido.

Juan Carlos Corvera, przewodniczący fundacji nadzorującej szkołę i inne szkoły katolickie, zaprzeczył, że klasa szydełkowania była zamknięta dla chłopców. "Każdy uczeń, zgodnie ze swoim gustem, wybiera aktywność, którą woli", powiedział, dodając, że "niektóre grupy polityczne w Radzie atakują szkołę w celu promowania siebie".

To nie pierwsze kłopoty katolickiej szkoły. W zeszłym roku dyrektor szkoły, Carlos Martínez, został ukarany grzywną wydziału edukacji w Madrycie po tym jak zaatakował w liście do rodziców ustawę zobowiązującą szkoły do dyskusji nad kwestią tożsamości płciowej. Ustawę nazwał „fanatycznym terroryzmem”.

 

 Źródło: thelocal.es,telegraph.co.uk

#Hiszapania #dyskryminacja

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo