Marihuana w restauracji z "Kuchennych rewolucji"

  

Kryminalni z sosnowieckiej komendy zatrzymali właściciela jednej z lokalnych restauracji , znanej dzięki metamorfozie w programie "Kuchenne rewolucje" pod wodzą Magdy Gesler. – Na poddaszu lokalu była plantacja konopi indyjskich, przejęliśmy prawie kilogram marihuany – mówią śledczy.

Na początku kwietnia ekipa Kuchennych Rewolucji odwiedziła sosnowiecką restaurację Sale&Pepe, która po zmianach wprowadzonych przez Magdę Gesler zmieniła nazwę na “Il Pino”.  W ramach zmian w sposobie funkcjonowania restauracji pojawiły się świeże zioła w doniczkach i naturalne przyprawy. Nikt nie spodziewał się, że wśród naturalnych przypraw właściciele hodowali... konopię indyjską.

Kryminalni zatrzymali właściciela restauracji przed należącym do niego lokalem gastronomicznym. Mężczyzna przyznał, posiada w budynku restauracji narkotyki. W części gospodarczej lokalu, w przemyślnie ukrytym pomieszczeniu policjanci zabezpieczyli niemal kilogram konopi indyjskich przygotowanych do suszenia oraz sprzęt służący do ich uprawy.

Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. 29-latek został również objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo może mu grozić do 10 lat więzienia.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: policja.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Brawurowa akcja polskich żołnierzy

/ Obraz Amber Clay z

  

Skład materiałów wybuchowych został zniszczony w Afganistanie dzięki polskim żołnierzom misji Resolute Support – poinformowało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Akcję przeprowadziły amerykańskie bezzałogowce.

Jak podało Dowództwo Operacyjne, któremu podlegają kontyngenty wojskowe za granicą, operację przeprowadzono 18 stycznia na terenie prowincji Kandahar z użyciem bojowego drona MQ-9 Reaper.

"Celem uderzenia była neutralizacja składu improwizowanych ładunków wybuchowych (IED). Działania realizowano na podstawie informacji uzyskanych przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego. W wyniku operacji zniszczono skład IED w ilości kilkudziesięciu min pułapek oraz materiałów służących do ich produkcji"

– poinformowało DO RSZ.

Według Dowództwa materiały wybuchowe mogły zostać użyte do ataków na siły afgańskie i koalicyjne.

"Operację udało się przeprowadzić dzięki zaangażowaniu i determinacji żołnierzy XI zmiany PKW Afganistan RSM, realizujących zadania mandatowe na terenie prowincji Kandahar. Zmienne warunki pogodowe uniemożliwiały przeprowadzenie operacji lądowej. Strona amerykańska oceniła operację jako mającą znaczący wpływ na poprawę sytuacji bezpieczeństwa w regionie"

– podkreśliło Dowództwo Operacyjne.

NATO-wska misja Resolute Support w Afganistanie ma charakter szkoleniowo-doradczy, a jej zadaniem jest pomoc siłom i instytucjom afgańskim w osiągnięciu samodzielności w zapewnianiu bezpieczeństwa.

Misja nie ma charakteru bojowego, a siły w niej uczestniczące nie uczestniczą bezpośrednio w zadaniach zwalczania rebeliantów ani w operacjach antynarkotykowych. NATO dopuszcza prowadzenie działań bojowych jedynie w przypadku sił specjalnych.

Polski Kontyngent Wojskowy liczy maksymalnie 350 żołnierzy, którzy stacjonują w Kabulu, Bagram i Gamberi; dowódcą obecnej zmiany jest płk pil. Waldemar Gołębiowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts