Tusk w prokuraturze. "Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta" - mówi szef Klubu GP, który "witał" byłego premiera

  

- Na pewno nasza obecność nie uszła jego uwadze i była znacząca - powiedział portalowi niezalezna.pl były opozycjonista Adam Borowski, szef Klubu Gazety Polskiej w Warszawie, którego członkowie pofatygowali się na warszawski dworzec, by "powitać" Donalda Tuska.

- Chcieliśmy mu tylko w pewien symboliczny sposób przypomnieć o jego roli. Natomiast wywiązała się z tego solidna demonstracja - dodał.

Byliśmy z transparentem "Koniec bezkarności. Donald Tusk - Trybunał Stanu Czeka!". Chodzi o to, że Donald Tusk przez dwie kadencje tworzył państwo, jakie sami politycy PO nazwali "państwo teoretyczne". I ktoś musi za to odpowiedzieć, za to, że nie dbano o Rzeczpospolitą, tylko tworzono jej atrapę. To ogólny zarzut, ale jest mnóstwo innych szczegółowych m.in oddanie śledztwa smoleńskiego Rosjanom, umorzenie 1,2 mld Gazpromowi, czy afera Amber Gold. Państwo pod jego wodzą przyzwalało na korupcję i dlatego z takim transparentem tam byliśmy mając nadzieję, że nie będzie to jego ostatnia wizyta w takich spawach, ale że będzie stawał przed prokuratorem nie tylko jako świadek, ale powinien stanąć jako oskarżony.

- powiedział niezalezna.pl szef Klubu „ Gazety Polskiej” w Warszawie.

- Charakterystyczne było to że zwolennicy mieli wydrukowaną twarz Donalda Tuska na czerwonym tle - dodał Borowski.

Na miejscu był pan Niesiołowski, pani Kopacz, którzy chcieliby widzieć pewną symbolikę w tym jego przyjeździe nawiązująca do 10 listopada 1918 roku i przybyciu Piłsudskiego, ale to nie ten format człowieka, żeby nawiązywać do tej tradycji.

- dodał Adam Borowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump chwali sukcesy USA. "Boom gospodarczy, jakiego świat wcześniej nie widział"

Donald Trump / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Prezydent USA Donald Trump wykorzystał rozpoczęcie dorocznego Światowego Forum Gospodarczego w Davos na wychwalanie sukcesów gospodarczych swego kraju.

Trump, który uczestniczy po raz drugi w spotkaniu przywódców politycznych i biznesowych w Davos w Szwajcarii, oznajmił, że ostatnie porozumienia handlowe z Chinami i Meksykiem są wzorcowe dla XXI wieku.

- Czas na sceptycyzm zakończył się

 - powiedział amerykański prezydent i podziękował biznesmenom za powrót inwestycji i zakładów przemysłowych do USA.

Trump przypomniał zebranym, co mówił w Davos przed dwoma laty, na początku swojej prezydentury. "Powiedziałem wam, że zapoczątkowaliśmy wielki powrót Ameryki.

- Dziś z dumą ogłaszam, że Stany Zjednoczone przeżywają boom gospodarczy, jakiego świat nigdy wcześniej nie widział

- oświadczył

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts