Lady Gaga umieściła na swoim Twitterze krótki filmik z nagraniem wideorozmowy między nią a księciem Williamem. Jak się okazuje, zarówno królowa popu, jak i obaj synowie następcy brytyjskiego tronu - William i Harry - zaangażowali się w akcję Head Together, która ma na celu oswajanie społeczeństwa z problemem zaburzeń psychicznych. Jak pisaliśmy już na łamach niezalezna.pl, Lady Gaga sama cierpiała na PTSD i depresję i teraz jest czynnie zaangażowana w kampanie społeczne, które poruszają te zagadnienia.

Mam depresję, nie potrafię normalnie funkcjonować – napisała kilka miesiecy temu w szerym liście Lady Gaga, królowa muzyki POP. Kilka lat temu piosenkarka informowała o swoich problemach z negatywnym nastrojem. Przed kilkoma dniami opublikowała list, w którym przyznaje się do zdiagnozowanego u niej PTSD - Zespołu Stresu Pourazowego. Wokalistka ma nadzieję, że jej wyznanie zachęci inne osoby zmagające się z zaburzeniami psychicznymi do szukania profesjonalnej pomocy.

Fundacja Born This Way, której patronuje Lady Gaga, skupia się na upodmiotowieniu młodzieży, a w swojej pracy koncentruje się na takich kwestiach jak wiara w siebie, dobre samopoczucie, anty-zastraszanie, mentoring i pomaganie młodym ludziom w rozwoju zawodowym. Organizacja jest kierowana przez samą Lady Gagę oraz przez jej matkę. Kilka miesięcy temu wokalistka wyznała, że boryka się Zespołem Stresu Pourazowego (z ang. posttraumatic stress disorder, PTSD), zaburzeniem, wywołanym silnym wstrząsem emocjonalnym, które skutkuje nie tylko depresją, ale i bólami fizycznymi.

Teraz wokalistka zamieściła na swoim Twitterze specjalne podziękowanie złożone księciu Williamowi za jego zaangażowanie w akcję Head Together.

WIDEO:Promowaną przez Williama i Kate akcję wspiera w mediach społecznościowych hasztag #oktosay, który ma zachęcić osoby borykające się z problemami natury emocjonalnej do dzielenia się swoim doświadczeniem. Zaangażowanie książąt w kampanię nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że najczęstszą przyczyną śmierci wśród mężczyzn poniżej 45. roku życia w Wielkiej Brytanii są właśnie samobójstwa, do których niezwykle często prowadzi nieleczona depresja. 

CZYTAJ WIĘCEJ:

Lady Gaga cierpi na PTSD: „Każdy dzień to dla mnie wyzwanie”