​Śląsk: Hodował w domu… lwy i krokodyle – ZDJĘCIA

  

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą rybnickiej komendy wszczęli postępowanie w sprawie nabycia, przetrzymywania i hodowli w niewłaściwych warunkach oraz bez wymaganych dokumentów zwierząt szczególnie zagrożonych wyginięciem. Dwa lwy oraz trzy krokodyle, które przetrzymywane były na terenie Rybnika oraz Tarnowskich Gór, trafiły pod tymczasową opiekę specjalistów z poznańskiego zoo.

Funkcjonariusze otrzymali informację, że na jednej z posesji w Rybniku może być przetrzymywany młody lew. Wszystko się potwierdziło. Podczas kontroli powiatowy lekarz weterynarii stwierdził, że zwierzę przetrzymywane jest niezgodnie z warunkami określonymi w rozporządzeniu ministra środowiska. W związku z tym, zwierzę zostało przekazane pod tymczasową opiekę do zoo w Poznaniu, w celu zapewnienia właściwych warunków hodowli.


fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl

W trakcie wyjaśniania tej sprawy okazało się, że na terenie jednej z posesji – tym razem w Tarnowskich Górach – może znajdować się kolejny lew, należący do tego samego właściciela. Podczas czynności policjanci potwierdzili te przypuszczenia. Również w tym przypadku powiatowy lekarz weterynarii stwierdził, że lew i trzy krokodyle – znalezione w Tarnowskich Górach – przetrzymywane są niezgodnie z przepisami, dlatego podjęto decyzję o przekazaniu ich pod tymczasową opiekę do poznańskiego zoo.


fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą rybnickiej komendy wszczęli postępowanie w sprawie nabycia, przetrzymywania i hodowli w niewłaściwych warunkach oraz bez wymaganych dokumentów m.in. CITES, zwierząt szczególnie zagrożonych wyginięciem,  w tym wypadku chodzi o dwa lwy oraz trzy krokodyle, tj. o czyn z art. 128 pkt 2 lit. b, d, e ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody oraz o czyn z art. 37 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt. 


fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl

W sprawie zostały przesłuchane trzy osoby. Dokumentacja została przesłana do Prokuratury Rejonowej w Rybniku, w celu poddania analizie i ocenie zebranych materiałów oraz podjęcia dalszych czynności w sprawie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: slaska.policja.gov.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wandale wywrócili krzyże w Kuropatach

/ Andrej Kuźniečyk [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

Nieznani sprawcy przewrócili czternaście drewnianych krzyży w Kuropatach, miejscu kaźni ofiar represji stalinowskich – podało Radio Swaboda. To kolejny akt wandalizmu na tej mińskiej nekropolii.

Jako pierwszy o zniszczeniu drewnianych krzyży, symbolicznie upamiętniających ofiary represji, poinformował opozycjonista Paweł Siewiaryniec, który uczestniczy w akcji przeciwko mieszczącej się przy Kuropatach restauracji „Pojedziemy, pojemy”.

Na terenie lasu w Kuropatach stalinowskie NKWD rozstrzeliwało represjonowanych. Według różnych szacunków w tamtejszych dołach śmierci spoczywa od kilkudziesięciu tysięcy do 250 tys. ofiar, wśród nich są także Polacy. Na terenie uroczyska w ciągu ostatnich 30 lat powstawał ludowy memoriał, złożony z krzyży stawianych przez aktywistów i obywateli. W sumie jest ich tam ponad tysiąc. Dopiero w 2018 r. z inicjatywy władz umieszczono tam pomnik upamiętniający ofiary.

Niedawno na terenie Kuropat wandale zniszczyli tzw. ławkę Clintona (już po raz trzeci). Granitową ławkę przekazał „w darze od narodu amerykańskiego” prezydent Bill Clinton podczas wizyty w 1994 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl