​Śląsk: Hodował w domu… lwy i krokodyle – ZDJĘCIA

  

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą rybnickiej komendy wszczęli postępowanie w sprawie nabycia, przetrzymywania i hodowli w niewłaściwych warunkach oraz bez wymaganych dokumentów zwierząt szczególnie zagrożonych wyginięciem. Dwa lwy oraz trzy krokodyle, które przetrzymywane były na terenie Rybnika oraz Tarnowskich Gór, trafiły pod tymczasową opiekę specjalistów z poznańskiego zoo.

Funkcjonariusze otrzymali informację, że na jednej z posesji w Rybniku może być przetrzymywany młody lew. Wszystko się potwierdziło. Podczas kontroli powiatowy lekarz weterynarii stwierdził, że zwierzę przetrzymywane jest niezgodnie z warunkami określonymi w rozporządzeniu ministra środowiska. W związku z tym, zwierzę zostało przekazane pod tymczasową opiekę do zoo w Poznaniu, w celu zapewnienia właściwych warunków hodowli.


fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl

W trakcie wyjaśniania tej sprawy okazało się, że na terenie jednej z posesji – tym razem w Tarnowskich Górach – może znajdować się kolejny lew, należący do tego samego właściciela. Podczas czynności policjanci potwierdzili te przypuszczenia. Również w tym przypadku powiatowy lekarz weterynarii stwierdził, że lew i trzy krokodyle – znalezione w Tarnowskich Górach – przetrzymywane są niezgodnie z przepisami, dlatego podjęto decyzję o przekazaniu ich pod tymczasową opiekę do poznańskiego zoo.


fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą rybnickiej komendy wszczęli postępowanie w sprawie nabycia, przetrzymywania i hodowli w niewłaściwych warunkach oraz bez wymaganych dokumentów m.in. CITES, zwierząt szczególnie zagrożonych wyginięciem,  w tym wypadku chodzi o dwa lwy oraz trzy krokodyle, tj. o czyn z art. 128 pkt 2 lit. b, d, e ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody oraz o czyn z art. 37 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt. 


fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl

W sprawie zostały przesłuchane trzy osoby. Dokumentacja została przesłana do Prokuratury Rejonowej w Rybniku, w celu poddania analizie i ocenie zebranych materiałów oraz podjęcia dalszych czynności w sprawie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: slaska.policja.gov.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump zbagatelizował testy rakietowe Korei Płn.

/ FLICKR/Andrew Gustar/CC BY-ND 2.0

  

Przebywający w Japonii prezydent USA Donald Trump zbagatelizował niedawne testy rakietowe Korei Północnej. "To nie jest dla mnie problem" - napisał na Twitterze amerykański prezydent.

Korea Północna wystrzeliła niewielką broń, która zaniepokoiła niektórych moich ludzi, ale nie mnie. Jestem przekonany, że Kim Dzon Un dotrzyma swojej obietnicy w sprawie denuklearyzacji

- napisał Donald Trump.

Agencje podkreślają, że słowa Trumpa są sprzeczne z tym, co wczoraj powiedział doradca Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton, który stwierdził, że testy rakietowe Pjongjangu stanowią naruszenie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Bolton dodał, że Waszyngton nie zmieni stanowiska zajętego podczas ostatniego szczytu prezydenta Trumpa i przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una w Hanoi, ale Trump "pozostawia dla Kima drzwi otwarte".

Wcześniej w maju Kim obserwował pierwsze próby nowego rodzaju pocisków - stosunkowo małych i trudniejszych do wykrycia. Zdaniem ekspertów łatwiej je będzie ukryć, wystrzeliwać a nawet manewrować nimi w locie

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl