Policjanci z warszawskiego CBŚP zatrzymali 9 członków gangu handlarzy narkotyków. Zabezpieczono 4 kg kokainy, 11 kg amfetaminy, 1,6 kg heroiny, a także nowy na polskim rynku narkotyk 25C-NBOMe

Ośmiu z zatrzymanych trafiło do aresztu. Usłyszeli zarzuty przemytu, za co grozi kara do 15 lat więzienia, oraz wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków, za które grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji od dłuższego czasu rozpracowywali grupę przestępczą, zajmującą się przemytem i wprowadzaniem na warszawski rynek narkotyków. Trafiały one także z Polski do Szwecji i Niemiec. Jeden z takich przemytów funkcjonariusze udaremnili w pobliżu granicy z Niemcami w Świnoujściu. Po tym zdarzeniu przestępcy handlowali narkotykami w Warszawie.

Funkcjonariusze CBŚP namierzyli magazyniera i zlikwidowali należący do grupy magazyn z kokainą, heroiną i mefedronem.

- W sumie policjanci zabezpieczyli narkotyki o szacunkowej wartości 1,2 mln zł. Były to: 4 kg kokainy, 1,6 kg heroiny, 11 kg amfetaminy, 700 g mefedronu, a także 400 listków, nowego na polskim rynku, narkotyku 25-NBOMe (podobny w działaniu do LSD) - powiedział kom. Rafał Szymański z zespołu prasowego.