Londyn: Atak kwasem w nocnym klubie

  

Co najmniej 12 osób zostało poparzonych po tym jak z niedzieli na poniedziałek doszło do ataku żrącą substancją w jednym z nocnych klubów we wschodnim Londynie - podaje brytyjski portal bbc.co.uk.

W klubie Wringer&Mangle bawiło się około 600 osób. Do ataku kwasem doszło podczas awantury, jaka wybuchła w lokalu. 12 osób trafiło do szpitala. Stan dwóch poparzonych osób – jak podają brytyjskie media – jest ciężki, ale stabilny.

Straż pożarna poinformowała, że żrąca substancja, najprawdopodobniej kwas, została rozpylona na grupę ludzi znajdujących się w lokalu. 

Policjanci wszczęli śledztwo w tej sprawie i poszukują sprawcy ataku.  


 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: bbc.co.uk
Tagi

Wczytuję komentarze...

Podatek cukrowy inwestycją w zdrowie dzieci i młodzieży. Padła deklaracja

/ zdjęcie ilustracyjne / Ulrike Leone; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Zapadły ustalenia, że 50 mln zł w 2020 r. i 100 mln zł w kolejnych latach z wpływów z planowanej opłaty od napojów zawierających cukier zostanie przeznaczonych na zajęcia sportowe dzieci i młodzieży - wynika z informacji przekazanych przez rzecznika resortu zdrowia Wojciecha Andrusiewicza.

W grudniu resort zdrowia skierował do konsultacji projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów. Ministerstwo Zdrowia zapowiada autopoprawki.

W projekcie zaproponowano nałożenie dodatkowej opłaty na: napoje z dodatkiem monosacharydów, disacharydów, oligosacharydów, środków spożywczych zawierających te substancje oraz substancje słodzące (o których mowa w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1333/2008), kofeiny, guarany lub tauryny, a także na napoje alkoholowe w opakowaniach o małej objętości (do 300 ml) i na reklamę suplementów diety.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts