Pogoda na weekend

  

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże. Jedynie Francja, Portugalia oraz Irlandia znajdują się pod wpływem wyżu znad Atlantyku. Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Bałtyku, w ciepłym wycinku. Od godzin popołudniowych na zachodzie kraju zaznaczać się będzie wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Początkowo cały kraj znajduje się w dość ciepłym powietrzu polarnym, morskim. W drugiej połowie dnia, nad zachodnie obszary kraju zacznie napływać z zachodu chłodniejsza masa powietrza polarnego, morskiego.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 994 hPa i będzie spadać.

W sobotę w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st., 10 st. na północy i północnym wschodzie do 15 st. na południu. Wiatr umiarkowany, porywisty, na zachodzie kraju w porywach do 60 km/h, wysoko w górach do 80 km/h, przeważnie południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich i lokalnie na północy Polski także opady deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu. Temperatura minimalna od 2 st., 4 st. na północy do 6 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, a nad samym morzem do 70 km/h, zachodni, w województwach północnych stopniowo skręcający na północno-zachodni i północny, lokalnie północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na północy i północnym wschodzie także śniegu z deszczem, lokalnie śniegu. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3 st., 5 st. na północnym wschodzie do 9 st., 11 st. na południu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, przeważnie północny i północno-zachodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, w drugiej połowie nocy malejące do umiarkowanego. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże, w drugiej połowie dnia większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Portugalia: 19 ofiar koronawirusa w ciągu doby. Wśród zmarłych był 14-latek

  

19 osób zmarło w Portugalii w ostatniej dobie wskutek zakażenia koronawirusem. Łączny bilans ofiar śmiertelnych wzrósł tym samym do 119 - poinformowało w niedzielę ministerstwo zdrowia w Lizbonie. W tym samym czasie o prawie 800 wzrosła liczba zakażeń, z 5170 do 5962.

Portugalskie władze sanitarne ujawniły, że jedną z osób zmarłych w ciągu ostatniej doby był 14-letni chłopiec, u którego badanie na obecność koronawirusa dało kilka dni wcześniej wynik pozytywny.

Wprawdzie chłopiec został zaliczony do liczby osób, które zmarły z powodu (wywoływanej przez koronawirusa choroby) Covid-19, ale rozpoczęto już badanie służące ustaleniu bezpośredniej przyczyny jego śmierci

- poinformowała telewizja RTP.

W niedzielę na drogach wyjazdowych z największych portugalskich miast policja zatrzymywała pojazdy, pytając kierowców o powód wyjazdu. Służby tłumaczą niespodziewaną akcję koniecznością ograniczenia ruchu między poszczególnymi częściami kraju. Kontrolowani kierowcy wskazywali zazwyczaj, że rząd nie nakazał podczas epidemii pozostawać w domach.

Jak ustaliła telewizja TVI, portugalskie służby od rana w niedzielę prowadzą kontrole również na plażach, szczególnie w aglomeracji Lizbony i Porto, a także w Algarve, na południu kraju. Od połowy marca obowiązuje zakaz wstępu na nie.

Do niedzielnego popołudnia najwięcej - ponad połowę - wykrytych dotąd w kraju przypadków zakażenia koronawirusem zanotowano w północnej części kraju.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts