Strzelcy i Klub „Gazety Polskiej” zbierali książki dla zakładu karnego w Sierakowie Śląskim

  

Pierwsza akcja nowo powstałej jednostki Strzelców Rzeczypospolitej z Myślenic przeprowadzona została wspólnie z Myślenickim Klubem „Gazety Polskiej” i Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego.

Strzelcy i mieszkańcy Myślenic przez prawie 4 tygodnie przynosili książki, gry i zabawki do biura posła Jarosława Szlachetki oraz Przychodni Weterynaryjnej THERIOS. Udało się zebrać ponad 1200 książek o różnej tematyce: od literatury pięknej w kilku językach, przez beletrystykę, albumy, poradniki, literaturę młodzieżową, po opracowania naukowe z różnych dziedzin. Ciekawostką był obszerny zestaw podręczników do nauki... języka japońskiego. Gry i zabawki są przeznaczone do sali zabaw, w której osadzeni mogą spędzać czas ze swoimi dziećmi.

13 kwietnia książki zostały przekazane delegacji pracowników i osadzonych z zakładu karnego w Sierakowie Śląskim. Inspiracją akcji była zeszłoroczna wizyta w zakładach karnych rodziny jednego z Cichociemnych – Antoniego Żychiewicza ps. „Przerwa”, w czasie której córka, wnuczka i prawnuczki „Przerwy” opowiadały o wojennych losach swojego przodka.
(fot. Maja Ingarden)
(fot. Maja Ingarden)
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jacek Saryusz-Wolski PO WYBORACH dla Niezalezna.pl: "Nasza demokracja weszła na wyższy etap"

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Zadziwiająca i bardzo radująca jest frekwencja. Myślę, że świadczy to o tym, że nasza demokracja weszła na wyższy etap rozumienia i postrzegania Unii Europejskiej jako ważnej - powiedział w rozmowie z Lidią Lemaniak Jacek Saryusz-Wolski, "jedynka" PiS w okręgu warszawskim w wyborach do europarlamentu.

Według sondażu Ipsos w wyborach do europarlamentu Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 42,4 proc. i wygrało wybory. Kolejne miejsca zajmują: Koalicja Europejska - 39,1 proc.; Wiosna - 6,6 proc.; Konfederacja - 6,1 proc. 

[polecam:https://niezalezna.pl/273167-kaczynski-po-wyborczym-zwyciestwie-dzis-jest-bardzo-wazny-dzien-trzeba-go-docenic] 

Eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski, który był "jedynką" PiS w okręgu warszawskim w rozmowie z Niezalezna.pl zauważył, że "przewaga jest wyraźna".

Sądzę, że choć są to sondażowe wyniki, to ta przewaga nie ulegnie zmianie

- dodał.

Zgodnie z sondażem exit poll frekwencja wyniosła aż 43 proc. W poprzednich wyborach do Parlamentu Europejskiego było to zaledwie niecałe 24 proc.

Zadziwiająca i bardzo radująca jest frekwencja. Myślę, że świadczy to o tym, że nasza demokracja weszła na wyższy etap rozumienia i postrzegania Unii Europejskiej jako ważnej

- ocenił Jacek Saryusz-Wolski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl