Strzelcy i Klub „Gazety Polskiej” zbierali książki dla zakładu karnego w Sierakowie Śląskim

Pierwsza akcja nowo powstałej jednostki Strzelców Rzeczypospolitej z Myślenic przeprowadzona została wspólnie z Myślenickim Klubem „Gazety Polskiej” i Gimnazjum nr 1 im.

Pexels/pixabay.com/CC0 Public Domain
Pierwsza akcja nowo powstałej jednostki Strzelców Rzeczypospolitej z Myślenic przeprowadzona została wspólnie z Myślenickim Klubem „Gazety Polskiej” i Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego.

Strzelcy i mieszkańcy Myślenic przez prawie 4 tygodnie przynosili książki, gry i zabawki do biura posła Jarosława Szlachetki oraz Przychodni Weterynaryjnej THERIOS. Udało się zebrać ponad 1200 książek o różnej tematyce: od literatury pięknej w kilku językach, przez beletrystykę, albumy, poradniki, literaturę młodzieżową, po opracowania naukowe z różnych dziedzin. Ciekawostką był obszerny zestaw podręczników do nauki... języka japońskiego. Gry i zabawki są przeznaczone do sali zabaw, w której osadzeni mogą spędzać czas ze swoimi dziećmi.

13 kwietnia książki zostały przekazane delegacji pracowników i osadzonych z zakładu karnego w Sierakowie Śląskim. Inspiracją akcji była zeszłoroczna wizyta w zakładach karnych rodziny jednego z Cichociemnych – Antoniego Żychiewicza ps. „Przerwa”, w czasie której córka, wnuczka i prawnuczki „Przerwy” opowiadały o wojennych losach swojego przodka.
(fot. Maja Ingarden)
(fot. Maja Ingarden)

 

 Źródło: niezalezna.pl

#książki #kultura #literatura

Maja Ingarden
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo