Ewakuacja siedziby Samsunga w Korei Płd.

Ewakuacja siedziby Samsunga w Korei Płd.Położony w południowej części Seulu budynek, w którym znajduje się siedziba koncernu ubezpieczeniowego - Samsung Life Insurance, został ewakuowany w pią

Oskar Alexanderson/creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en
Ewakuacja siedziby Samsunga w Korei Płd.Położony w południowej części Seulu budynek, w którym znajduje się siedziba koncernu ubezpieczeniowego - Samsung Life Insurance, został ewakuowany w piątek rano w związku z informacją, że został w nim podłożony ładunek wybuchowy - podał na swym portalu południowokoreański dziennik "MoneyToday". Bomby jednak nie znaleziono.

Jak informuje portal koreatimes.co.kr kierownictwo koncernu otrzymało informację o ładunku wybuchowym około godz. 11.30 miejscowego czasu. Natychmiast zarządzono ewakuację ok. 3 tys. pracowników Samsung Life Insurance, znajdujących się w budynku.

Wezwano policję, która zabezpieczyła teren. Na miejsce przybyli też ratownicy medyczni, saperzy i specjalnie przeszkolone psy.

Dokładnie przeszukano cały budynek - jeden z trzech wieżowców należących do koncernu Samsung ( w pozostałych dwóch mieszczą się siedziby Samsung Electronics i Samsung C&T). Bomby nie znaleziono.

 

Źródło: PAP

#Samsung #Korea Południowa

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo