Na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie żołnierze plutonów szkolących się na potrzeby VI. Zmiany PKW Afganistan (RSM) doskonalili umiejętności zasad działania w terenie zurbanizowanym i górzystym, prowadzenia patroli i konwojów, ochrony osób i umiejętności prowadzenia ognia pododdziałem w różnych sytuacjach taktycznych w dzień i w nocy.

Jak podaje 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana, żołnierze trenowali strzelania sytuacyjne m.in. walkę na wzgórzu, gdzie dowódcy plutonów dowodzili plutonem podczas ataku na posterunek kontrolny, zgodnie z poznanymi procedurami, a po ewakuacji rannych i wycofaniu plutonu w rejon bezpieczny postawili zadania powrotu do rejonu zasadzki w celu ewakuacji uszkodzonego sprzętu.

Scenariusz zajęć przewidywał również przygotowania do walki ogniowej z przeciwnikiem, rozwinięcie, wykrywanie, rozpoznawanie celów i meldowanie dowódcy, a następnie na jego komendę, zwalczanie ich zgodnie z warunkami strzelania sytuacyjnego – czytamy na portalu.

W czasie szkolenia swoim doświadczeniem służą żołnierze Jednostki Wojskowej AGAT. Żołnierze mają możliwość działania na opancerzonych pojazdach typu MRAP ATV (Mine Resistant Ambush Protected All Terrain Vehicle). Podobnym sprzętem będą poruszać się w rejonie misji.