"Snajper" z Torunia zatrzymany

Policja zatrzymała mieszkańca Torunia, który strzelał z wiatrówki do jadących autobusów, wiat przystankowych i witryn sklepowych. 21-latkowi grozi mu do 5 lat więzienia.

policja.pl
Policja zatrzymała mieszkańca Torunia, który strzelał z wiatrówki do jadących autobusów, wiat przystankowych i witryn sklepowych. 21-latkowi grozi mu do 5 lat więzienia.

We wtorek, 11 kwietnia policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 21-latka podejrzewanego o to, że strzelając z wiatrówki uszkodził kilkanaście szyb w autobusach MZK, sklepach. Już w marcu do policjantów trafiło pierwsze zgłoszenie w tej sprawie. Pokrzywdzeni informowali o uszkodzeniu szyb w trzech placówkach handlowych w rejonie skrzyżowania ulic Szosa Chełmińska i Kwiatowa. Widać było, że sprawca użył wiatrówki.

Na początku kwietnia do policjantów zaczęły napływać informacje o kolejnych zdarzeniach w tym rejonie. Tym razem sygnały dotyczyły rozbitych szyb w autobusach MZK. Wszystko wskazywało na to, że i tym razem sprawca posłużył się wiatrówką strzelając do przejeżdżających pojazdów. Oprócz tego „snajper” rozbił szyby w dwóch wiatach przystankowych w tej okolicy.

Policja ustaliła, że osoba, która za to odpowiada, mieszka na toruńskich Wrzosach. Mundurowi ustalili również, że kilka dni wcześniej legitymowali w tej okolicy młodego mężczyznę, który miał przy sobie replikę pistoletu.

Policja wczoraj zatrzymała wandala. 21-latek miał przy sobie wiatrówkę zasilaną nabojem CO2 strzelającą metalowym śrutem.

Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi. Wszystkie straty oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych. 21-latek nie był wcześniej karany i nie potrafił też racjonalnie wytłumaczyć swojego postępowania. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Źródło: policja.pl

#Toruń #wiatrówka

ES
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo