13 kwietnia przyjdź z tulipanami pod Pałac Prezydencki

W czwartek, 13 kwietnia, o godz. 12 przyjdźmy pod Pałac Prezydencki i rozłóżmy tulipany- ulubione kwiaty Pierwszej Damy Marii Kaczyńskiej.

Filip Blazejowski/Gazeta Polska
W czwartek, 13 kwietnia, o godz. 12 przyjdźmy pod Pałac Prezydencki i rozłóżmy tulipany- ulubione kwiaty Pierwszej Damy Marii Kaczyńskiej.

Do udziału w wydarzeniu zachęca Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie":

- Przyjdźmy o godzinie 12 pod Pałac Prezydencki i jak co roku rozłóżmy tulipany. Czcijmy to wydarzenie, które dobrze o nas świadczy, że jesteśmy wrażliwi, że mamy w sobie te najlepsze uczucia, które powodują, że chcemy dać kwiaty prawdziwej damie.


fot.Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Data 13 kwietnia jest wybrana nieprzypadkowo. Prezydentowa Maria Kaczyńska zginęła 10 kwietnia 2010 r.pod Smoleńskiem. Trzy dni później trumnę z ciałem Pierwszej Damy witały na ulicach stolicy tysięce Polaków. Ludzie spontanicznie przynosili i kładli tulipany na całej trasie przejazdu. Przypomina o tym Tomasz Sakiewicz.

Siedem lat temu, tego właśnie dnia Warszawę pokryły tulipany. Wzdłuż całej trasy od lotniska aż do Pałacu Prezydenckiego warszawiacy rozdawali tulipany chcąc uczcić prawdziwą damę

- mówi.


Kwiaty te składane są co roku. Nie inaczej będzie i w najbliższy czwartek. Pokażmy, że cały czas pamiętamy o Pierwszej Damie Marii Kaczyńskiej.

Na Facebooku zostało utworzone wydarzenie.


Przypomnijmy, składanie kwiatów nie podobało się Hannie Gronkiewicz-Waltz. W 2011 r. próbę upamiętnienia chciały uniemożliwić służby podległe prezydent Warszawy. Funkcjonariusze straży miejskiej zbierali kwiaty kładzione przez ludzi. M.in. dlatego powstała piosenka Jana Pietrzaka „Nielegalne Kwiaty”.TRANSMISJA NA ŻYWO (od godziny 12:00):

 

Źródło: niezalezna.pl

#Maria Kaczyńska #tulipany

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo