Wczoraj minister obrony Narodowej Antoni Macierewicz wraz z Dowódcą Operacyjnym RSZ gen. dywizji Sławomirem Wojciechowskim spotkali się z żołnierzami, którzy pełnią swoją służbę w Kosowie w ramach misji Międzynarodowych Sił Pokojowych NATO. Szef MON podziękował wszystkim żołnierzom za wysiłek jaki wkładają we wzmacnianie międzynarodowego bezpieczeństwa oraz złożył im życzenia świąteczne. – Wszystkim żołnierzom, wszędzie tam gdzie pełnią służbę, życzę spokojnych świąt. Jeśli się da, to też niech będą one rodzinne. Życzę wszystkim świąt radosnych i pełnych nadziei – powiedział minister.

Ministrowi towarzyszył także Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasz Połuch oraz dyrektor Departamentu Kadr Radosław Peterman.

Podczas spotkania z żołnierzami oraz policjantami, które odbyło się w bazie Nothing Hill minister Macierewicz podziękował wszystkim żołnierzom za wysiłek jaki wkładają we wzmacnianie międzynarodowego bezpieczeństwa. – Jestem tu dziś po to między innymi, żeby powiedzieć Wam, jak bardzo wysoko, nie tylko rząd, ale wszyscy Polacy cenią wasz wysiłek i dziękują za to poświęcenie – powiedział minister obrony narodowej podczas spotkania z polskimi żołnierzami pełniącymi misję w Kosowie.
 

Dziękuję Wam za waszą codzienną służbę, dzięki której wzmacniacie odbudowę tego kraju i bierzecie czynny udział m.in. w odtwarzaniu ładu administracyjnego. (…) Jako żołnierze musicie mieć świadomość, że ta misja w każdym momencie może stać się misją szczególnie niebezpieczną. Może się zmienić. (…) Ta misja wyłącznie rozjemcza, pokojowa, stabilizacyjna może od Was wymagać dużo większego zaangażowania. Mamy świadomość jaka jest sytuacja międzynarodowa. Ale nie mam wątpliwości, że do wykonywania swoich zadań jesteście bardzo dobrze przygotowani, że dobrze wypełniacie i będziecie wypełniać żołnierski obowiązek.