400 tys. sztuk nielegalnych papierosów przewoził 57-letni obywatel Polski. Ujawniony towar wypełniał niemal całe auto. Wartość kontrabandy szacuje się na ponad 270 tys. zł.

10 kwietnia br. funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i Delegatury Podlaskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Łomży, pełniąc służbę pod kątem nielegalnej migracji w powiecie ełckim, przystąpili do kontroli samochodu osobowego marki KIA Carnival na polskich numerach rejestracyjnych. Po otwarciu pojazdu okazało się, że w części bagażowej i na tylnych siedzeniach znajdują się kartony wypełnione nielegalnymi papierosami. W sumie w samochodzie ujawniono blisko 400 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości ponad 270 tys. zł.


(Fot. podlaski.strazgraniczna.pl)

Kontrabanda wraz z samochodem znajduje się w dyspozycji funkcjonariuszy z Placówki SG w Augustowie. Po wykonaniu niezbędnych czynności nielegalny towar zostanie przekazany do Urzędu Celno-Skarbowego w Suwałkach. Kierowca za przewożenie tak dużej ilości papierosów bez znaków akcyzy otrzymał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu wysoka grzywna.