Spotykamy się na Krakowskim Przedmieściu. Z tulipanami dla śp. Marii Kaczyńskiej

– Przyjdźmy o godzinie 12 pod Pałac Prezydencki i jak co roku rozłóżmy tulipany.

Filip Blazejowski/Gazeta Polska
– Przyjdźmy o godzinie 12 pod Pałac Prezydencki i jak co roku rozłóżmy tulipany. Czcijmy to wydarzenie, które dobrze o nas świadczy, że jesteśmy wrażliwi, że mamy w sobie te najlepsze uczucia, które powodują, że chcemy dać kwiaty prawdziwej damie  – powiedział Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Polska”. ZAPRASZAMY! w czwartek 13 kwietnia o godzinie 12:00.

Pierwsza Dama zginęła 10 kwietnia 2010 r., w drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Trzy dni później trumnę z ciałem uwielbianej przez Polaków prezydentowej witały na ulicach Warszawy dziesiątki tysięcy ludzi. Na trasie przejazdu spontanicznie rzucali tulipany – ulubione kwiaty Marii Kaczyńskiej.

Rok później podobną próbę upamiętnienia chciały uniemożliwić służby podległe prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz. Funkcjonariusze straży miejskiej zbierali kwiaty kładzione przez ludzi. „Aresztowanie tulipanów” nie wymazało z pamięci Pierwszej Damy, a kwiaty ku czci Marii Kaczyńskiej składane są co roku.


(fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska)


(fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska)

W tym roku będzie podobnie, tulipany będą składane na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim.
 

Siedem lat temu, tego właśnie dnia Warszawę pokryły tulipany. Wzdłuż całej trasy od lotniska aż do Pałacu Prezydenckiego warszawiacy rozdawali tulipany chcąc uczcić prawdziwą damę. (…) Przyjdźmy o godzinie 12 pod Pałac Prezydencki i jak co roku rozłóżmy tulipany. Czcijmy to wydarzenie, które dobrze o nas świadczy, że jesteśmy wrażliwi, że mamy w sobie te najlepsze uczucia, które powodują, że chcemy dać kwiaty prawdziwej damie

– zaprasza redaktor Sakiewicz.

Zobacz wideo:

 

Źródło: niezalezna.pl

#tulipany #Pałac Prezydencki #Gazeta Polska #Maria Kaczyńska #czwartek 13 kwietnia

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo