Premiera "Requiem katyńskiego" w Świątyni Opatrzności Bożej

  

W środę, 12 kwietnia, Narodowe Centrum Kultury zaprasza na premierę oratorium „Requiem katyńskie” autorstwa Pawła Muzyki. Wydarzenie związane jest z obchodami Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej i odbędzie się o godz. 20 w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej.

„Requiem katyńskie” to oratorium, łączące słowo z dźwiękiem i obrazem, napisane by zachować pamięć o  potwornej, ludobójczej zbrodni na Polakach. To również sposób na uhonorowanie żołnierzy polskich, zamordowanych w Katyniu przez NKWD.

W imieniu Narodowego Centrum Kultury zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, organizowanym wspólnie z Fundacją Instytut Promocji Kultury Polskiej. Narodowe Centrum Kultury od lat angażuje się w działania związane z upamiętnianiem zbrodni katyńskiej. Od 2010 roku prowadzi kampanię społeczno-edukacyjną „Pamiętam. Katyń 1940”, było organizatorem „Katyńskiego Marszu Cieni” oraz wydawało serię publikacji „Biblioteka Katyńska”.

Na scenie pojawią się wybitni artyści.: Elżbieta Towarnicka, Beata Rybotycka, Wanda Wiktoria Franek, Tomasz Kuk, Przemysław Firek i Sebastian Perłowski, którym towarzyszyć będą Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Chór Polskiego Radia, Chór Artos im. Władysława Skoraczewskiego oraz Chór Dziecięcy przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej.  

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,mat.pras.

Tagi

Wczytuję komentarze...

"7x24" już w niedzielę!

Katarzyna Gójska / Telewizja Republika/printscreen

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

Niedziela, godz. 9:06 - Telewizja Republika i Polskie Radio 24.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl