Hotel odmówił przenocowania Trumpa

  

Luksusowy hotel Vier Jahreszeiten w Hamburgu nie zgodził się na przenocowanie prezydenta Donalda Trumpa, który 7 i 8 lipca będzie przebywał w tej niemieckiej metropolii na szczycie G20 - poinformował dziś lokalny dziennik „Hamburger Abendblatt”.

Powołując się na kręgi związane z organizatorami szczytu, gazeta podała również, że prezydent USA może nie zatrzymać się w żadnym innym z renomowanych hamburskich hoteli, nocując ze względów bezpieczeństwa w Berlinie. Kwaterą gości rangi państwowej bywa często położony w pobliżu ambasady USA berliński hotel Adlon, ale jego kierownictwo nie otrzymało na razie z Waszyngtonu żadnego zapytania w tej sprawie.

Jak zaznaczył „Hamburger Abendblatt”, władze policyjne życzą sobie, by wszyscy szefowie delegacji mieszkali w śródmieściu Hamburga. Kanclerz Angela Merkel ma się zatrzymać w hotelu Atlantic Kempinski.

G20 to grupa przodujących gospodarczo państw świata i Unii Europejskiej. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Gruzińskie Batumi miastem partnerskim Wrocławia

/ wroclaw.pl

  

W Batumi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz prezydent Batumi Lasza Komachidze podpisali porozumienie o partnerskiej współpracy między tymi miastami. Decyzję o nawiązaniu współpracy podjęła Rada Miejska Wrocławia na lipcowej sesji.

Jak podano w komunikacie, partnerstwo Wrocławia i Batumi będzie rozszerzeniem i rozbudową współpracy, która od 2016 r. wiąże region Adżaria i Dolny Śląsk.

"To ważne gruzińskie miasto, stolica regionu Adżaria. Chcemy współpracować, wymieniając się doświadczeniami w rozwiązywaniu problemów miast, wspierać rozwój ruchu turystycznego i zaangażować się w budowanie relacji pomiędzy naszymi uniwersytetami. Wrocław chce pozostać miastem-pomostem dla naszych partnerów ze Wschodu i Zachodu"

– powiedział cytowany w komunikacie Sutryk.

Zakres współpracy z Wrocławiem będzie obejmować m.in. turystykę i sport, ochronę zdrowia i sprawy społeczne i edukację.

Batumi to stolica Autonomicznej Republiki Adżarii. Jest drugim co do wielkości miastem Gruzji, regionalnym centrum kulturalnym i przemysłu. Ma 155 tys. mieszkańców, przy czym cała Gruzja liczy ok. 3,7 mln mieszkańców, a w Tbilisi, stolicy państwa, mieszka ponad milion osób.

Batumi znajduje się nad Morzem Czarnym w południowo-zachodniej części kraju, niedaleko granicy z Turcją. Ze względu na znajdującą się rafinerię ropy naftowej (rurociąg z Baku) miasto jest dużym ośrodkiem przemysłowym. Główne gałęzie to przemysł maszynowy, drzewny, stoczniowy, elektrotechniczny, a także spożywczy i turystyka. W Batumi znajduje się port morski oraz lotniczy.

Władze Wrocławia do tej pory podpisały umowy partnerskie z Oksfordem, Reykjavikiem, Wilnem, Lille, Grodnem, Hradec Kralove, Kownem, Lwowem, Ramat Ganem, Guadalajarą, Dreznem, Bredą, Wiesbaden, Charlotte i Vienne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl