Oszust z parabanku oszukał 700 osób

Prokuratura postawiła zarzuty Sylwestrowi S., który podejrzewany jest o doprowadzenie 700 osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o łącznej wartości ok. 60 mln złotych.

slaska.policja.gov.pl
Prokuratura postawiła zarzuty Sylwestrowi S., który podejrzewany jest o doprowadzenie 700 osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o łącznej wartości ok. 60 mln złotych. Grozi mu do 15 lat więzienia - czytamy w komunikacie.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie prowadzi śledztwo dotyczące działalności jednego z parabanków – spółki Remedium - Doradcy Finansowi sp. z o.o.

W toku tego postępowania wczoraj funkcjonariusze ABW Delegatura w Olsztynie, działając na polecenie prokuratora, zatrzymali Sylwestra S.  Po jego doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie prokurator ogłosił mu łącznie 11 zarzutów.

Sylwester S. podejrzany jest o doprowadzenie ponad 700 osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 60 milionów 144 tysięcy 932 złote. Podejrzany wprowadził ich w błąd co do charakteru lokat pieniężnych w związku z prowadzoną przez siebie działalnością w spółce Remedium - Doradcy Finansowi sp. z o.o. Doszło do tego w okresie od maja 2005 roku do lutego 2013 roku.

Pozostałe zarzuty stawiane Sylwestrowi S. dotyczą oszustw, działania na szkodę spółek, którymi podejrzany zarządzał i doprowadzenie w wyniku nadużycia uprawnień oraz przywłaszczania pieniędzy spółek do wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach w kwocie ponad 33 milionów złotych, usunięcia składników majątkowych w celu udaremnienia wykonania orzeczenia Sądu, prowadzenia w sposób nierzetelny ksiąg rachunkowych, prowadzenia bez zezwolenia działalności parabankowej, a także nie zgłaszania wniosku o upadłość spółek.

Z uwagi na wysokość wyłudzonego mienia oraz uczynienie z popełnianych przestępstw stałego źródła dochodu, podejrzanemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie skierował do Sądu Rejonowego w Olsztynie wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego Sylwestra S. na okres 3 miesięcy. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i aresztował mężczyznę.

 


Źródło: pk.gov.pl

#parabanki #policja

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo