Środowisko LGBT w Szwecji wydało specjalną broszurkę skierowaną do nowo przybyłych imigrantów, którzy identyfikują się jako geje, lesbijski czy biseksualiści. To swoista instrukcja, jak powinien wyglądać nowoczesny seks okraszona wymownymi rysunkami.

Już na wstępie lektury można dowiedzieć się, że w Szwecji seks można uprawiać legalnie od 15. roku życia a homoseksualizm jest dozwolony.

Środowisko LGBT informuje imigrantów, jakie dobrodziejstwa czekają uchodźców, kiedy znajdą się w Szwecji. Wymieniają badania na HIV czy bezpłatną aborcję.

W poradniku znajduje się także informacja, że imigranci mogą otrzymać pomoc, jeżeli zdecydują się zmienić swoją płeć. Pomoc w zabiegu może już otrzymać młodzież powyżej 16 roku życia.  Imigranci mogą poddać się chirurgi klatki piersiowej, narządów płciowych czy usuwania włosów - czytamy w poradniku.

Jeżeli uprawiałeś sex bez zabezpieczeń I martwisz się ciążą, możesz zażyć pigułkę “dzień po”, aby zapobiec ciąży.Można ją kupić w aptece lub dostać za darmo w klinice 

- czytamy.

Ponadto imigranci mogą dowiedzieć się, że aborcja jest legalna do 18 tygodnia ciąży a lekarze nie muszą nawet rozmawiać o tym z rodzicami.

TUTAJ można się zapoznać z całym seksualnym przewodnikiem wydanym przez szwedzkie środowisko LGTB.(UWAGA MATERIAŁ DLA OSÓB POWYŻEJ 18 ROKU ŻYCIA)