​Pacjenci muszą zwrócić lek do aptek

– Pacjenci są proszeni o zwrot do aptek serii leku zawierającego epinefrynę: EpiPen Jr. i EpiPen Senior – poinformował p.o.

Vangelis Thomaidis/sxc.hu
– Pacjenci są proszeni o zwrot do aptek serii leku zawierającego epinefrynę: EpiPen Jr. i EpiPen Senior – poinformował p.o. Głównego Inspektora Farmaceutycznego Zbigniew Niewójt.

W związku z informacją od producenta o wystąpieniu w Japonii dwóch przypadków wad elementu dozującego w urządzeniach EpiPen, Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu serii EpiPen Jr. (Epinephrinum) 0,15 mg/dawkę (serie 5ED824G, 6ED117AA) i EpiPen Senior (Epinephrinum) 0,3 mg/dawkę (6FA293P)

Jak podał GIF, decyzja o wycofaniu z poziomu pacjenta zostanie umieszczona również w Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia. Oznacza to, że pacjenci są proszeni o zwrot określonych serii leku do aptek.

GIF w komunikacie podkreślił również, że „niewstrzyknięcie leku może stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia pacjenta, u którego wystąpi reakcja alergiczna pacjentów posiadających preparaty z ww. serii prosimy o konsultację z lekarzem”.

 

 Źródło: PAP,niezalezna.pl,gif.gov.pl

#Główny Inspektorat Farmaceutyczny #GIF #lek #apteka #EpiPen

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo