Swobodny przepływ osób po Brexicie?

  

Swobodny przepływ osób między Wielką Brytanią a Unią Europejską mógłby obowiązywać także po opuszczeniu Wspólnoty przez ten kraj – powiedziała dziennikarzom brytyjska premier Theresa May podczas wizyty w Arabii Saudyjskiej.

Okres wdrożeniowy dałby firmom i rządom "pewien czas" na przystosowanie się do nowych ograniczeń, co do których Londyn porozumie się z UE w ramach umowy o warunkach Brexitu.

Kluczowe znaczenie dla brytyjskiego społeczeństwa ma pewność, że kontrolujemy nasze granice i mamy kontrolę nad naszą imigracją. Właśnie to zrobimy, gdy wyjdziemy z Unii Europejskiej – powiedziała May.

Premier May została również zapytana o, to kiedy spodziewa się, nowej umowy handlowej z UE, po tym, jak szef Rady Europejskiej Donald Tusk jasno stwierdził, że porozumienie może być zawarte tylko z państwami niebędącymi członkami UE - co oznacza, że Wielka Brytania będzie musiała poczekać – pisze BBC.

"Oczywiście istnieje sytuacja prawna w zakresie sposobu prowadzenia przez UE negocjacji handlowych. Jestem pewna, że ​w momencie wyjścia z UE każdy będzie wiedzieć, jakie będą przyszłe porozumienia, przyszłe relacje orz przyszłe partnerstwo między nami a Unią Europejską. To pragmatyczny sposób spojrzenia na tę kwestię i wierzę, że to właśnie zrobimy"

- powiedziała Theresa May.

Powołując się na tę samą rozmowę z dziennikarzami, "Financial Times" podał, że May zasugerowała, iż do wyjścia z Unii w 2019 r. Wielka Brytania nie sfinalizuje umowy handlowej z "27".

Premier May rozpoczęła formalnie dwuletni proces wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej 29 marca. Według art. 50 traktatu lizbońskiego Brytyjczycy powinni opuścić Wspólnotę najpóźniej w ciągu dwóch lat od tej daty, chyba że Rada Europejska postanowi przedłużyć negocjacje.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: bbc.co.uk
Tagi

Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

Zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

W niedzielę gośćmi Katarzyny Gójskiej będą: Piotr Kaleta (PiS), Adam Bielan (Porozumienie), Katarzyna Piekarska (Koalicja Obywatelska), prof. Andrzej Zybertowicz (doradca Prezydenta RP), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL).

Polecamy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts