Meteorolodzy mają nie za dobre wieści. Po afrykańskich upałach, jakich doświadczaliśmy w ostatni weekend, nadchodzą chłodne dni. Nad Polską przejdą dziś dwa zimne fronty atmosferyczne. W związku z tym środa będzie ostatnim dniem w tym tygodniu z tak wysoką temperaturą.

Ostatni pogodny weekend zawdzięczaliśmy zwrotnikowemu powietrzu, które napłynęło z północnej Afryki. W Polsce słupki rtęci przekroczyły 20 stopni Celsjusza.

Dziś po południu nad Polską przejdzie chłodny front atmosferyczny z północnego Atlantyku w kierunku Europy Środkowej, zacznie się zmieniać pogoda.


(Fot. meteo.org.pl)

We czwartek napłynie do Polski zimne powietrze pochodzenia arktycznego. Na wysokości 1,5 km będzie miało temperaturę około - 5 st. C. W związku z tym w Sudetach i Tatrach możliwe będą opady śniegu. Na nizinach może popadać deszcz.


(Fot. pogodynka.pl)

We czwartek temperatura wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Pomorzu Zachodnim. Będzie wiał umiarkowany wiatr, w porywach do 60 km/h.

W piątek będzie jeszcze zimniej. Na słupkach w Suwałkach zobaczymy 7 st. C, a w Szczecinie maksymalnie 12 stopni. Cały czas będzie wietrznie.


(Fot. pogodynka.pl)

Ponowna poprawa pogody zapowiadana jest na sobotę. Zdaniem synoptyków w weekend temperatura ma wzrosnąć do 14 stopni, a w niedzielę do 17 st. W poniedziałek w Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim może dojść nawet do 22 stopni C.