Nagła zmiana pogody. Możliwe opady śniegu

  

Meteorolodzy mają nie za dobre wieści. Po afrykańskich upałach, jakich doświadczaliśmy w ostatni weekend, nadchodzą chłodne dni. Nad Polską przejdą dziś dwa zimne fronty atmosferyczne. W związku z tym środa będzie ostatnim dniem w tym tygodniu z tak wysoką temperaturą.

Ostatni pogodny weekend zawdzięczaliśmy zwrotnikowemu powietrzu, które napłynęło z północnej Afryki. W Polsce słupki rtęci przekroczyły 20 stopni Celsjusza.

Dziś po południu nad Polską przejdzie chłodny front atmosferyczny z północnego Atlantyku w kierunku Europy Środkowej, zacznie się zmieniać pogoda.


(Fot. meteo.org.pl)

We czwartek napłynie do Polski zimne powietrze pochodzenia arktycznego. Na wysokości 1,5 km będzie miało temperaturę około - 5 st. C. W związku z tym w Sudetach i Tatrach możliwe będą opady śniegu. Na nizinach może popadać deszcz.


(Fot. pogodynka.pl)

We czwartek temperatura wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Pomorzu Zachodnim. Będzie wiał umiarkowany wiatr, w porywach do 60 km/h.

W piątek będzie jeszcze zimniej. Na słupkach w Suwałkach zobaczymy 7 st. C, a w Szczecinie maksymalnie 12 stopni. Cały czas będzie wietrznie.


(Fot. pogodynka.pl)

Ponowna poprawa pogody zapowiadana jest na sobotę. Zdaniem synoptyków w weekend temperatura ma wzrosnąć do 14 stopni, a w niedzielę do 17 st. W poniedziałek w Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim może dojść nawet do 22 stopni C.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl,pogodynka.pl,meteo.org.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Po tureckiej ofensywie zginęło 218 cywilów. Rannych jest 650 ludzi

/ zdjęcie ilustracyjne / By Orhan Erkılıç - https://www.amerikaninsesi.com/a/resulayn-bombardiman-altinda-ceylanpinar-bosaltiliyor/5118699.html, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83006304

  

W tureckiej ofensywie w północno-wschodniej Syrii zginęło 218 cywilów, w tym 18 dzieci - poinformowała w czwartek kurdyjska administracja regionu. Apeluje o utworzenie korytarza humanitarnego, by ewakuować ludność z Ras al-Ajn. Rannych jest 650 ludzi.

Od 9 października tureccy żołnierze i ich syryjscy sojusznicy zajęli przygraniczną strefę długości 120 km na północy Syrii. Walki z milicją syryjskich Kurdów koncentrują się w mieście Ras al-Ajn.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka i sił kurdyjskich, bombardowania spowodowały zniszczenia w szpitalu w Ras al-Ajn. Obserwatorium twierdzi, że "personel medyczny został otoczony w budynku". 

Linie frontu zmieniają się szybko i ze stref walk ucieka ponad 160 tys. ludzi, w tym wielu już wcześniej zmuszonych do porzucenia domów w ciągu ośmiu lat wojny w Syrii. Ofensywa wywołała nowy kryzys uchodźczy. Od pomocy humanitarnej zależy los ok. 1,6 mln ludzi

- podaje agencja Associated Press.

Tymczasem Organizacja Lekarze bez Granic (MsF), która pomaga w strefach walk na całym świecie, informowała we wtorek, że postanowiła zawiesić większość swoich działań i ewakuować cały swój syryjski i międzynarodowy personel z północno-wschodniej Syrii. 

Kurdowie zwrócili się o ochronę do prezydenta Syrii Baszara el-Asada i władz Rosji. W ciągu ostatnich dwóch dni siły syryjskie i rosyjskie weszły do kilku miast i wsi, gdy USA wycofały z regionu resztę żołnierzy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl