Kidawa-Błońska z PO ekspertem od... astrologii. To trzeba zobaczyć

  

Jeśli taka decyzja zapadnie "nie uchylę się" od kandydowania w wyborach na prezydenta Warszawy – zapowiedziała dzisiaj Kidawa-Błońska w radiowej Trójce. PO będzie chciała wybrać swojego kandydata do końca lipca - Chcemy, żeby opozycja wystawiła jednego kandydata. Trwają rozmowy nie tylko w Warszawie, ale w różnych innych miejscach, bo nam na samorządzie bardzo zależy – powiedziała posłanka PO.

Kidawa-Błońska mówiąc o wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło została spytana, czy pamięta analogiczną sytuację, kiedy to PiS za rządów PO chciało zmienić premiera:- Opozycja będzie miała szansę przeprowadzenia debaty i dyskusji. To jest prawo opozycji, narzędzie demokratyczne – powiedziała wicemarszałek Sejmu, w odpowiedzi na argument, że wniosek o wotum nieufności niewiele zmieni.

 Zadaniem opozycji jest krytykować, szukać dziury w całym, szukać błędów i wskazywać,  jak te błędy poprawić

- wyjaśniła.

Platforma chce, by debata nad wnioskiem odbyła się na początku kwietnia.

Miałam nadzieje, że (odbędzie się) na najbliższym posiedzeniu Sejmu, ale jeszcze nie ma tego w porządku obrad. Dopiero jutro rano zbiera się Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów; może wtedy ta decyzja zapadnie

- powiedział posłanka.

W rozmowie pojawił się także wątek... astrologiczny i tajemniczej więzi Kidawy-Błońskiej z jednym z członków rządu Beaty Szydło.


 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,polskieradio.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szkalująca Polskę rezolucja przyjęta. Haniebną poprawkę zgłosił poseł Śmiszek

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło w Strasburgu rezolucję w sprawie funkcjonowania instytucji demokratycznych w Polsce. Za rezolucją głosowało 140 delegatów, przeciw było 37, a 11 wstrzymało się od głosu. Poprawka 39. zgłoszona została m.in. przez posła opozycji Krzysztofa Śmiszka. Teraz Polska zostanie objęta procedurą monitoringu jako... jedyna w Europie!

Wcześniej odbyła się na ten temat debata. Podczas niej parlamentarzyści oraz przedstawiciele państw Rady Europy przedstawili swoje wnioski na temat raportu Rady Europy oceniającego reformy sądownictwa w Polsce. 

[polecam:https://niezalezna.pl/308106-w-radzie-europy-debata-nad-praworzadnoscia-w-polsce-tylko-i-wylacznie-akcja-pr-owa]

Jak podje Polsat News, krytyczna wobec Polski rezolucja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy została przyjęta.

 

Za głosowało 140 delegatów, przeciwko było 37, a 11 wstrzymało się od głosu. Odpadły wszystkie poprawki zgłoszone przez PiS (38 poprawek).

"Przyjęta została poprawka 39. zgłoszona m,in. przez Krzysztofa Śmiszka, wzywająca do objęcia Polski procedurą monitoringu, którą teraz objęte są Rosja, Ukraina, Turcja, Mołdawia, Gruzja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Albania, Armenia i Azerbejdżan. Polska będzie jedynym krajem UE podlegającym tej procedurze rady Europy"

- czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, polsatnews.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts