Szwed zaatakował w polskim szpitalu

Obywatel Szwecji, mieszkaniec powiatu kościerskiego (Pomorskie) wszedł do szpitala w Kościerzynie i pobił dwóch mężczyzn - podała policja. Życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

szpital-koscierzyna.pl
Obywatel Szwecji, mieszkaniec powiatu kościerskiego (Pomorskie) wszedł do szpitala w Kościerzynie i pobił dwóch mężczyzn - podała policja. Życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie wiadomo, co było motywem ataku. Policja prowadzi dochodzenie.

Asp. Piotr Kwidziński z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie powiedział, że policja została wezwana do miejscowego szpitala specjalistycznego w poniedziałek o godz. 17:40.

Jak ustalili funkcjonariusze, 42-letni obywatel Szwecji wszedł do lecznicy i na korytarzu zaatakował kluczem do kół 38-latka, mieszkańca powiatu kartuskiego. Następnie poszedł na Szpitalny Oddział Ratunkowy i tam, prawdopodobnie ostrym narzędziem, zaatakował w głowę 62-latka w głowę. "Dość dotkliwie zranił mężczyznę za uchem" - dodał policjant.

"Nie wiadomo, co było motywem zachowania Szweda" - powiedział policjant. Zaznaczył, że poszkodowani mężczyźni przebywają w szpitalu na obserwacji. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. "Reakcja personelu medycznego była szybka i nie doszło do tragedii" - dodał.

Napastnik został zatrzymany i doprowadzony do komendy policji w Kościerzynie. Przebywa w policyjnej izbie zatrzymań. Kwidziński poinformował, że badanie napastnika na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, iż był trzeźwy. Pobrano też krew do badań w celu sprawdzenia czy mężczyzna nie był pod wpływem środka odurzającego.

Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie, są przesłuchiwani świadkowie, napastnik ma być przesłuchany w obecności biegłego tłumacza.

O zdarzeniu poinformowała TVN24.

 

Źródło: niezalezna.pl,TVN24,PAP

#Szwed #szpital #Kościerzyna

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo