Donald Trump straszy Koreę Północną. „Jeśli Chiny nie rozwiążą tego problemu, my to zrobimy”

Na kilka dni przed pierwszym spotkaniem z przywódcą Chin Xi Jinpingiem prezydent Donald Trump zagroził samodzielnymi działaniami USA wobec Korei Północnej, jeśli Pekin nie wywrze nacisku na re

flickr.com
Na kilka dni przed pierwszym spotkaniem z przywódcą Chin Xi Jinpingiem prezydent Donald Trump zagroził samodzielnymi działaniami USA wobec Korei Północnej, jeśli Pekin nie wywrze nacisku na reżim w Pjongjangu, by ten odstąpił od programu atomowego.

Tak, będziemy rozmawiać o Korei Północnej - powiedział Trump w wywiadzie, który ukazał się w niedzielę na stronach internetowych dziennika "Financial Times".
 

Chiny mają ogromny wpływ na Koreę Północną. I Chiny albo zdecydują się nam pomóc, albo nie. Jeśli jednak Chiny nie rozwiążą problemu Korei Północnej, my to zrobimy


- podkreślił amerykański prezydent. Nie sprecyzował jednak, o jakie działania USA może chodzić.

Donald Trump i Xi Jinping spotkają się - po raz pierwszy - w tym tygodniu na Florydzie. Prezydent USA w dniach 6-7 kwietnia będzie gościł chińskiego przywódcę w swojej prywatnej rezydencji w Mar-a-Lago.

Mimo rezolucji ONZ i międzynarodowych sankcji Korea Północna kontynuuje swój program jądrowy, a także próby rakietowe. Według amerykańskich ekspertów reżim w Pjongjangu przygotowuje kolejną próbę atomową.

 

Źródło: PAP

#Korea Północna #groźba #USA #Donald Trump #próby rakietowe

mg
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo