​Ale pogoda! W niedzielę będzie jak w lato

  

IMGW informuje, że Europa Północna oraz Zachodnia, z wyłączeniem Półwyspu Iberyjskiego, znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Zachodnia połowa Polski znajduje się pod wpływem niżów znad Morza Norweskiego i Niemiec. Wschód kraju znajduje się na skraju wyżu znad Morza Czarnego. Z południa napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

W sobotę będzie zachmurzenie przeważnie małe, na północy miejscami umiarkowane. Rano na północnym wschodzie lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Po południu na północnym zachodzie wzrost zachmurzenia do dużego i tam możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17-18 st. C na północy i północnym wschodzie do 23 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie chwilami porywisty, z kierunków południowych.

W nocy z soboty na niedzielę będzie zachmurzenie małe, na północy kraju umiarkowane, na krańcach północno-zachodnich okresami duże i tam możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Na północnym wschodzie kraju oraz na wybrzeżu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 5 st. C na północnym wschodzie do 10 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w Sudetach okresami porywisty, z kierunków południowych.

W niedzielę na południowym wschodzie i wschodzie zachmurzenie przeważnie małe. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, wzrastające okresami do dużego, aż do wystąpienia po południu przelotnych opadów deszczu i lokalnych burz. Temperatura maksymalna od 12-15 st. C na wybrzeżu, około 22 st. C w centrum, do 24 st. C lokalnie na południu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w rejonach burz do 60 km/h, południowy, skręcający w zachodniej części kraju na północno-zachodni.

W Warszawie w sobotę będzie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 9 st. C. Wiatr słaby, południowy. W niedzielę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy, pod wieczór skręcający na południowo-zachodni.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Papież pozdrowił Polaków

/ / Jeffrey Bruno; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

  

Papież Franciszek pozdrowił Polaków, uczestniczących w pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców do bazyliki w Piekarach Śląskich. Słowa pozdrowień skierował podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie w Watykanie.

Zwracając się do wiernych przybyłych na modlitwę Regina coeli, papież powiedział: "Kieruję pozdrowienie i błogosławieństwo dla polskich pielgrzymów którzy uczestniczą w wielkiej pielgrzymce do sanktuarium maryjnego w Piekarach Śląskich".

Franciszek zauważył, że na placu Świętego Piotra zgromadziło się wielu Polaków.

W rozważaniach poprzedzających modlitwę do Królowej Niebios Franciszek podkreślił, że Kościół realizuje swą misję poprzez "konkretny styl życia, który charakteryzują niektóre wymogi". To - jak wskazał - "wiara w Pana i przestrzeganie Jego Słowa, uległość wobec działania Ducha, który nieustannie czyni żywym i obecnym Zmartwychwstałego Pana, przyjęcie Jego pokoju i świadectwo dawane poprzez postawę otwartości i spotkania z drugim człowiekiem".

"By to zrealizować, Kościół nie może trwać nieruchomo, lecz jest wezwany do tego, by przy czynnym udziale każdego ochrzczonego, działał jako wspólnota w drodze

- mówił papież. - Chodzi o uwolnienie się od więzi doczesnych, jakie stanowią nasze poglądy, nasze strategie, nasze cele, które często obciążają drogę wiary".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl