Ludzkie zarodki do celów naukowych?

  

Holenderska Rada Zdrowia zarekomendowała, aby zmienić prawo dotyczące ludzkich embrionów tak, aby mogły być tworzone specjalnie do badań naukowych– podaje portal dutchnews.nl.

Obecnie ludzkie zarodki mogą być używane do celów naukowych tylko w przypadku, gdy są pozostałościami po leczeniu niepłodności. Nie mogą być tworzone specjalnie na potrzeby nauki.

Holenderska Rada Zdrowia uznała, że tworzenie embrionów do badania chorób dziedzicznych nie będzie kolidowało z zasadą szacunku do życia.

Badania skoncentrowane na zapobieganiu ciężkim chorobom i oparte na ścisłych regulacjach nie będą kolidować z ludzkimi wartościami. Zanim jednak do tego dojdzie, potrzebna jest szeroka debata uwzgledniająca zarówno zdanie opieki zdrowotnej, jak i samego społeczeństwa

-poinformowali przedstawiciele rady.

Celem eksperymentów z usuwaniem części DNA zarodka, jest zapobieganie rodzeniu się dzieci z poważnymi problemami zdrowotnymi. Techniki tych badań mają być dopracowywane, podczas gdy trwać będzie dyskusja na temat ich etyczności i legalności.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wojewoda pomorski uchylił uchwałę ws. in vitro
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dutchnews.nl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

Zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

W niedzielę gośćmi Katarzyny Gójskiej będą: Piotr Kaleta (PiS), Adam Bielan (Porozumienie), Katarzyna Piekarska (Koalicja Obywatelska), prof. Andrzej Zybertowicz (doradca Prezydenta RP), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL).

Polecamy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts