Związek bałamucenia nauczycieli

  

„Nauczyciele całej Polski, łączcie się! Ja, Sławomir Broniarz, walczę o wasze etaty i podwyżki” – można by streścić wezwanie ZNP do strajku. Bałamutne to postulaty, bo choćby zapewnienie etatu każdemu nauczycielowi przez pięć lat jest nie tylko mało realne, ale i bezsensowne. I nie z powodu zmiany struktury szkoły, ale niżu demograficznego czy wątpliwej idei gwarantowania nauczycielowi, że przez kilka lat jest „nie do ruszenia”. ZNP domaga się podniesienia wynagrodzenia nauczycieli o 10 proc. Świetnie! Tylko dlaczego teraz, skoro nauczyciele na podwyżkę czekają już kilka lat, a plan wzrostu wynagrodzeń ma zostać przedstawiony przez resort edukacji lada dzień na początku kwietnia? Bo pewnie, wbrew hasłu „nie dla chaosu w szkole”, chodzi właśnie o jego zwiększenie. A szef ZNP opanował sztukę podkręcania emocji do perfekcji – np. „Wyborczej” żali się, że jest atakowany i zastraszany, także przez policję. I tylko dzieci szkoda i smutno, że jeśli wierzyć zapowiedziom, aż 40 proc. nauczycieli wciąż wierzy, iż ZNP reprezentuje ich interesy, a nie interesy politycznych sojuszników przewodniczącego związku.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts