Tysiące skarg na TVN i TVN24. Widzowie żądają cofnięcia koncesji

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło w 2016 roku niemal 14 tysięcy skarg i wniosków, z których aż ponad 12 tysięcy to skargi na TVN i TVN24, nie brakuje też wniosków o cofnięcie ko

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło w 2016 roku niemal 14 tysięcy skarg i wniosków, z których aż ponad 12 tysięcy to skargi na TVN i TVN24, nie brakuje też wniosków o cofnięcie koncesji. Dane z rocznego raportu KRRiT ujawnił serwis dziennika.pl

Informowaliśmy wczoraj na łamach niezalezna.pl o nowej uchwale podjętej przez KRRiT po skargach w sprawie materiału wyemitowanego w audycji „(Nie)czyste teorie”, wyemitowanej w cyklu „Czarno na białym” w TVN24. 

Reportaż Piotra Świerczka został wyemitowany 11 października ubiegłego roku. W materiale zaatakowano prace parlamentarnego zespołu zajmującego się wyjaśnianiem katastrofy smoleńskiej. 

Uchwała nakazuje spółce TVN SA zaniechanie działań, polegających na niedochowaniu należytej rzetelności i staranności przy zbieraniu i wykorzystywaniu materiałów. 

CZYTAJ WIĘCEJ: TVN24 z reprymendą. Za „niedochowanie należytej rzetelności i staranności”

Tymczasem KRRIT w sprawozdaniu za 2016 rok, do którego dotarła dziennikarka dziennik.pl podaje, że łącznie maili ze skargami na TVN lub TVN24 napłynęło 12,1 tys. na 13 624 wszystkich skarg i wniosków. Większość z nich to wystąpienia indywidualne.

Zwracam się do KRRiT o odebranie koncesji telewizyjnej stacji informacyjnej TVN 24 jak również stacji TVN w związku z ich kłamliwymi i zmanipulowanymi przekazami zawartymi w programach informacyjnych, takich jak m.in. "Fakty TVN". (...) Wiele niewygodnych dla poprzedniej ekipy rządzącej a obecnej opozycji faktów i zdarzeń jest przemilczanych. Najgorszym jest jednak zjawisko szczucia przeciw sobie grup Polaków, które – wobec wyzwań stojących przed współczesną Europą – rozbija naszą narodową jedność

– skarżyli się widzowie.

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz również złożyła skargę do KRRiT twierdząc, że flagowy program informacyjny TVN pokazuje materiały sprzeczne z ustawowym obowiązkiem rzetelnego i obiektywnego informowania i komentowania.

CZYTAJ WIĘCEJ: Druzgocąca ocena TVN - "mowa nienawiści", "podsycanie napięcia", "dążenie do sensacji"

Prezes TVN Jim Samples tłumaczył, że nie wtrąca się w codzienne decyzje redaktorów swoich stacji, którzy są niezależni, jednak wymaga od nich wiarygodności.

 

 Źródło: wiadomosci.dziennik.pl,niezalezna.pl

#TVN #skargi #KRRiT #koncesja

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo