W tym kraju 60 morderstw dziennie

Aż około 60 zabójstw dziennie popełniano w Wenezueli w 2016 roku. To spory wzrost w porównaniu z 2015 r kiedy morderstw popełniano 45.

Caracas - stolica Wenezueli; venezuelatuya.com; domena publiczna
Aż około 60 zabójstw dziennie popełniano w Wenezueli w 2016 roku. To spory wzrost w porównaniu z 2015 r kiedy morderstw popełniano 45. Powodem ma być kryzys ekonomiczny i polityczny w kraju.

Według oficjalnych danych wskaźnik zabójstw w 2016 roku wynosił 70,1 na 100 tys. mieszkańców, co plasuje Wenezuelę na jednym z czołowych miejsc, pod tym względem, na świecie. W 2015 r. wskaźnik ten wynosił 58 zabójstw na 100 tys. mieszkańców.

Przestępstwa z użyciem siły lub broni palnej są jednym z głównych zagrożeń w Wenezueli, zwłaszcza w dzielnicach slumsów wielkich miast. Są one opanowane przez gangi mające łatwy dostęp do broni.

Próby walki z przestępczością nie przynoszą rezultatów ze względu na łatwy dostęp do broni, skorumpowaną policję i bardzo niską wykrywalność przestępstw.

Głęboki kryzys ekonomiczny i dotkliwe braki podstawowych towarów powodują, że przestępstw dopuszczają się osoby, które w normalnych warunkach nie uczyniłyby tego.

 


Źródło: PAP,polsatnews,niezalezna.pl

#Wenezuela #morderstwa #przestępstwa

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo