Żołnierze uczestniczący w czterotygodniowym kursie podstawowym w Ośrodku Szkolenia Aeromobilno - Spadochronowego 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej wykonali swoje pierwsze skoki ze spadochronem.

Pierwsze skoki ze spadochronem, a tym samym pierwsze kroki, aby otrzymać odznakę skoczka spadochronowego. Odznaka, potocznie nazywana „gapą” to wyróżnik żołnierzy jednostek Wojsk Lądowych i Wojsk Specjalnych, prowadzących szkolenie spadochronowo - desantowe – czytamy na portalu 25. BKPow. 

Aby taką odznakę otrzymać, uczestnicy kursu będą musieli wykonać jeszcze cztery skoki z samolotów i śmigłowców, w tym skoki z bronią i pełnym wyposażeniem indywidualnym oraz skoki w nocy. Skoki spadochronowe i możliwość otrzymania „gapy” to nie jedyne atrakcje 4-tygodniowego kursu w ośrodku w Leźnicy Wielkiej. Desantowanie z pokładu śmigłowców transportowych różnymi technikami a także zajęcia ze współdziałania ze śmigłowcami stanowią, że kurs w Ośrodku Szkolenia Aeromobilno - Spadochronowego cieszy się dużą popularnością i ma wysoką rangę wśród żołnierzy jednostek, prowadzących szkolenie spadochronowo-desantowe – informuje brygada.