Strategiczna wizyta w Sztabie Generalnym WP

  

Szef SG WP gen. broni Leszek Surawski spotkał się dzisiaj w siedzibie Sztabu Generalnego Wojska Polskiego z gen. dyw. Richardem Hayesem- dowódcą Gwardii Narodowej stanu Illinois w USA.

Jak informuje oficjalny portal SG WP dzisiejsze spotkanie było doskonałą okazją do omówienia kwestii, związanych z bezpieczeństwem w regionie, obecnością wojsk amerykańskich na terytorium RP w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO oraz perspektyw dalszej współpracy m.in. w ramach programu Mil-to-Mil. Z kolei strona amerykańska podzieliła się doświadczeniami z zakresu funkcjonowania amerykańskiej Gwardii Narodowej.

Poza wizytą w Sztabie Generalnym WP, delegacja amerykańska ma w planach złożenie wizyty w Dowództwie Generalnym i Operacyjnym RSZ, Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej, Dowództwie Komponentu Powietrznego (COP), Dowództwie Brygady LITPOLUKRBRIG w Lublinie oraz Dowództwie Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód w Szczecinie – informuje SG WP.  
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: SG WP
Tagi

Wczytuję komentarze...


Posiedzenie prezydium Sejmu przełożone

zdjęcie ilustracyjne / Łukasz Błasikiewicz KSRP

  

Posiedzenie Prezydium Sejmu, które miało odbyć się dziś wieczorem, zostało przełożone na piątek, na godz. 9 - poinformował wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (Lewica). W piątek Sejm ma kontynuować obrady. Według dotychczasowych zapowiedzi mają one zostać wznowione o g.10.

W środę wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) powiedział, że Sejm w piątek ma zająć się projektami: tzw. specustawy funduszowej i dotyczącym głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 r.; możliwe, że zajmie się też projektem ws. zwiększenia środków na nauczanie przez internet.

Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniem COVID-19 w 2020 roku - tzw. specustawa funduszowa - przygotowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Jak podkreślił resort w przesłanym komunikacie, cele tej ustawy są dwa: większa elastyczność dla beneficjentów funduszy europejskich, którzy będą mogli dokończyć rozpoczęte projekty z maksymalną możliwą efektywnością i bez strat finansowych oraz ukierunkowanie dostępnych funduszy na zwalczanie koronawirusa i ograniczanie jego niepożądanych skutków dla gospodarki.

Terlecki powiedział w środę również, że prawdopodobnie Sejm zajmie się w piątek także złożonym przez PiS projektem ustawy ws. szczególnych zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich zarządzonych w 2020 r., zgodnie z którym, w wyborach tych możliwość głosowania korespondencyjnego ma przysługiwać wszystkim wyborcom.

W czwartek Terlecki powiedział dziennikarzom, że PiS zamierza wnieść autopoprawkę do swego projektu, która ma zmierzać do tego, by głosowanie w tegorocznych wyborach prezydenckich było wyłącznie korespondencyjne.

- Mówi się także o tym, że (w porządku obrad) będzie projekt dot. przeznaczenia dodatkowych pieniędzy dla szkół na nauczanie przez internet, jednak ten projekt jeszcze nie dotarł do Sejmu. Możliwe, że także tym projektem zajmiemy się w piątek - powiedział w środę Terlecki. Zapowiedział wówczas, że Prezydium Sejmu zbierze się na „obiegowym posiedzeniu”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts