Po fiasku modelu Note 7 i skandalu, do jakiego doszło w wyniku wybuchających baterii, koreański producent zaprezentuje dzisiaj model Galaxy S8 I Galaxy S8+. To największy test firmy z Korei Południowej, a premiera nowego smartfona musi spełnić nie tylko najwyższe oczekiwania, ale i najtrudniejszą kontrolę bezpieczeństwa.

Modele Galaxy S są flagowym produktem firmy i są powszechnie postrzegane jako jedyny poważny konkurent dla iPhonów firmy Apple.

CZYTAJ WIĘCEJ: Samsung zawiesza produkcję Galaxy Note 7

Nowy telefon będzie pozbawiony ramki po bokach wyświetlacza, a obudowa nad nim i pod nim będzie zmniejszona na tyle, że na froncie urządzenia nie znajdzie się logo producenta ani fizyczne przyciski systemowe. W efekcie przekątna ekranu zwiększy się do 5,8 cali.

Samsung Galaxy S8 ma być również wyposażony w skaner tęczówki oka oraz czytnik linii papilarnych. Telefon otrzymał bardzo podobny aparat do tego, jaki znalazł się w Galaxy S7 I Galaxy S7 Edge. Ma on mieć jeden obiektyw, rozdzielczość 12 Mpix i przesłonę f/1.7. Z przodu telefonu znajdzie się natomiast 8 Mpix kamerka do selfie I wideorozmów.

Obudowy obu smartfonów będą pyło- i wodoszczelne. Galaxy S8 ma mieć wymiary 148,9×68,1×8 mm i ważyć 151 g.

Nowy telefon ma szansę odwrócić złe notowania koreańskiego giganta.

Przypomnijmy: Samsung jest uwikłany w korupcyjny skandal w Korei Południowej. Następca spadkobiercy Samsunga i wiceszef firmy Jay Y. Lee został aresztowany i jest oskarżony o korupcję.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wiceprezes Samsunga aresztowany

Po raz pierwszy w ciągu ostatnich trzech miesięcy 2016 r. firma Apple wyprzedziła Samsunga w sprzedaży smartfonów. Apple miał 18,3 proc. udziału w rynku w porównaniu do 18,1 proc. firmy Samsung.

Premiera Samsunga Galaxy S8 może być dobrym momentem dla firmy. Jeśli zrobi wszystko dobrze, istnieje duże prawdopodobieństwo, że produkty tej firmy mogą utrzymać swoją pozycję na rynku.

ZOBACZ PREMIERĘ NOWEGO SMARTFONA: