Australia zakończyła modernizację Anzaców

  

W ręce Królewskiej Marynarki Wojennej Australii (Royal Austalian Navy) trafiła ostatnia z ośmiu modernizowanych fregat rakietowych typu Anzac (HMAS Stuart) w ramach programu Anti Ship Missile Defence (ASMD).

Fregata rakietowa typu Anzac (HMAS Stuart) została uroczyście przekazana Royal Australian Navy w stoczni Henderson BAE Systems leżącej na zachodniej Australii. Obecnie HMAS Stuarta czekają jeszcze próby morskie, po których ma wrócić na służbę do RAN. Okręty w ramach programu ASMD otrzymały nowe systemy obserwacji i analizy pola walki, w tym radar CEAFAR, systemy wykrywania i śledzenia celów w podczerwieni oraz unowocześniony system zarządzania walką. Modyfikacje umożliwią, ponadto operowanie z Anzaca śmigłowców morskich MH-60R Seahawk (na zdjęciu). Fregaty rakietowe klasy Anazac mają długość 118 metrów, szerokość 14,8, a jego wyporność wynosi 3600 ton. Prędkość wynosi 27 węzłów a zasięg przy 17 wynosi około 6 tysięcy mil morskich. Załogę okrętu stanowi około 170 żołnierzy. Na uzbrojenie składają się armata morska Mk 45 kal 127 mm, wyrzutnie pocisków Mark 41 Vertical Launching System, wyrzutnia torped Mark 32, system artyleryjski przeznaczony do likwidowania pocisków rakietowych oraz samolotów na bardzo krótkich dystansach Phalanx CIWS i pociski przeciwokrętowe AGM-84/RGM-84/UGM-84 Harpoon.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Te województwa ostrzega IMGW

/ pixabay.com/SturmjaegerTobi/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Dziś trzeci, najwyższy stopień zagrożenia hydrologicznego obowiązuje jedynie na Lubelszczyźnie. Alert drugiego stopnia wydano dla województwa mazowieckiego. W południowej części województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego prognozowane są z kolei burze z gradem.

Przez kilka dni w południowej Polsce z powodu intensywnych opadów deszczu dochodziło do podtopień. Zgodnie z danymi PSP od wtorku do soboty liczba interwencji związanych z burzami opadami i wiatrem wyniosła ok. 8,8 tys. Łącznie ewakuowano 134 osoby. W tym czasie zostało rannych trzech strażaków oraz jeden z mieszkańców województwa lubelskiego.

Dzisiaj najwyższy, trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego obowiązuje jedynie na terenie województwa lubelskiego. Dla Mazowsza wydano alert drugiego stopnia. Południowe powiaty województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego są objęte alertem pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Prognozuje się tam wystąpienie opadów deszczu, które mogą wynieść do 25 mm oraz wiatru, który może w porywach wynieść do 70 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinfomował w piątek, że największe fale wezbraniowe wystąpią w południowej Polsce w województwach świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim.

We wtorek przejście fali kulminacyjnej spodziewane jest w stolicy, jednak zgodnie z informacjami biura prasowego stołecznej komendy PSP nie będzie ona groźna.

Jeżeli chodzi o Warszawę, to sprawa powinna rozejść się po kościach. We wtorek o godz. 6 spodziewana jest fala na punkcie Warszawa Bulwary i ma mieć około 600 centymetrów, czyli tyle, ile wynosi stan ostrzegawczy. Nie przekroczy tym samym pułapu alarmowego

- poinformowało biuro.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl