​Ostatni wywiad z Pawłem Zarzecznym, inny niż wszystkie. Premiera dziś w TV Republika

  

– Paweł Zarzeczny sam zgłosił się do mnie, że chce wystąpić w „Wywiadzie z chuliganem”, bo chciałby powiedzieć coś do „kiboli”, a nie tylko miłośników piłki. Nagraliśmy tę rozmowę 10 dni temu. Do głowy mi nie przyszło, że Paweł będzie mówił z zaświatów. Ale z przygotowanej za jego życia wersji nie zmieniłem w niej nic, ani słowa – mówi Piotr Lisiewicz, autor „Wywiadu z chuliganem”.

50-minutową rozmowę wyemituje Telewizja Republika dziś o 21.30, czyli o stałej porze nadawania „Wywiadu z chuliganem”. 

Paweł widział poprzednie odcinki programu, w których o świecie kibicowskim rozmawiałem z jego legendami, Uszolem z Lecha Poznań czy Romanem Zielińskim ze Śląska Wrocław. Ciekawiły go te opowieści, bo sam nie miał łatwego dzieciństwa, wcześnie stracił rodziców, był jakiś czas w domu dziecka. A potem, by iść na mecz albo jechać na wyjazd, uciekał z domu. W rozmowie mówi, że z kibiców przez wiele lat władza robiła sobie „piorunochron”, przypisując im wszystko, co najgorsze 

– mówi Piotr Lisiewicz.

Paweł Zarzeczny kibicuje Legii Warszawa, a gospodarz programu ćwierć wieku spędził na stadionie Lecha Poznań. 

Według pomysłu Pawła miało być to kibicowskie starcie warszawsko-poznańskie, bo niedługo mecz Lecha i Legii, na który sprzedano już 40 tysięcy biletów. No i wzajemnych wesołych docinków, a nawet przyśpiewek w programie nie brakuje 

– zaznacza Piotr Lisiewicz.

Jak stwierdza, Zarzeczny odwieczną wojnę Legii i Lecha rozumiał jako starcie dwóch wspaniałych żywiołów, które przyczyniły się do odbudowy historycznej tożsamości obu miast. 

One kiedyś były tylko wrogie, a dziś już tak nie jest, bo na przykład wartości patriotyczne są wspólne. Kibice Lecha upamiętniają Powstanie Warszawskie, a kibice Legii zapalają znicze na grobach powstańców wielkopolskich 

– tłumaczy Lisiewicz.

Będą też rzecz jasna typowe dla Pawła Zarzecznego gawędy o ludziach sportu, których znał (Kazimierzu Górskim, Jose Bakero, Mirosławie Okońskim i imprezach z Bogusławem Pachelskim), pisarzach, a także kpiny z politycznej poprawności.

Mowa też będzie o „hołdzie” jaki Paweł Zarzeczny chciał oddać widzom Telewizji Republika, na rozmowach z którymi spędził wiele godzin. 

Wychodząc z bunkra gauleitera Greisera, gdzie nagrywam „Wywiad z chuliganem” Paweł mówił, że nie zdążył opowiedzieć o wielu historiach i za kilka miesięcy musimy nagrać jeszcze jeden odcinek. Niestety, już nie nagramy 

– mówi Piotr Lisiewicz.

Informacja dla tych, którzy oglądać będą w czasie nadawania programu mecz Czarnogóra-Polska: już jutro odcinek „Wywiadu z chuliganem” z Pawłem Zarzecznym pojawi się na portalu Niezalezna.pl.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Połamane tabernakulum, kradzież hostii, odwrócony krzyż. Bandyci zdemolowali kościół we Francji!

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Kościół w niewielkiej miejscowości Tonnay-Charente w departamencie Charente-Maritime w zachodniej Francji został zbezczeszczony – poinformował biskup La Rochelle i Saintes. Połamano tabernakulum, a hostię i monstrancję - skradziono. To dopiero początek zniszczeń, jakich dokonano. Wygląda na to, że zniszczeń w świątyni dokonano celowo.

"Tabernakulum zostało połamane, a hostia oraz monstrancja zostały skradzione"

- poinformował biskup La Rochelle i Saintes, Georges Colomb.

"Posągi zostały rozbite, krzyż Chrystusa został obalony i odwrócony, figura św. Józefa niosącego Dzieciątko Jezus została ścięta. Jest to obrazą dla katolików"

- podkreśla Colomb.

"Kościół w Tonnay-Charente został zbezczeszczony celowo. Nie chodzi o zwykłe włamanie czy kradzież"

– informują lokalni przedstawiciele kościoła katolickiego.

"Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 18.00, na kilka minut przed przybyciem wiernych do kościoła"

- powiedział agencji AFP burmistrz miasta Eric Authiat. Lokalne władze dziś złożyły prośbę do konserwatora zabytków o renowację kościoła.

Kościół do czasu zakończenia śledztwa został zamknięty, a zaplanowane msze i pogrzeby przeniesione do kościołów sąsiedniego miasta Lussant. Dochodzenie w sprawie zbezczeszczania kościoła w Charente-Maritime prowadzi policja w miejscowości Rochefort.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl