Wiosna hipokrytów

  

Wraz z pierwszymi przebiśniegami i topnieniem bałwanów w Polsce nastąpił wysyp hipokrytów. Wszystko za sprawą Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że ustawa o zgromadzeniach autorstwa Prawa i Sprawiedliwości jest zgodna z konstytucją. Natychmiast zawył tzw. świat prawniczy, który już przecież dawno orzekł, że PiS-owskie prawo łamie ustawę zasadniczą. I żaden wyrok sądu tego nie zmieni! Biją pianę dziennikarze i politycy. Co ciekawe, najbardziej dzisiaj krzyczą ci, którzy jeszcze kilkanaście tygodni temu twierdzili, że wyroki Trybunału są „niepodważalne” i żeby tę świętą zasadę zmienić, należałoby zmienić ustawę zasadniczą.

Tak mówi PO, tak pieje „Gazeta Wyborcza”. Rzecznik KRS Waldemar Żurek uznał nawet jednoosobowo, że „orzeczenie TK ws. zgromadzeń należy traktować jako nieistniejące”. Oglądam to i nie wierzę. Te same osoby, które nazywają sędziów TK „dublerami”, jeszcze tydzień temu wyły przeciwko podważaniu zaufania do nadzwyczajnej sędziowskiej kasty. Każda granica hipokryzji w antyrządowej opozycji została już przekroczona. Autorytety gremialnie zachowują się jak bohaterowie książki „Rok 1984” George’a Orwella, którzy przeszli przez nauki o myślach. To tam stwierdzono, że „wszystko co stanowiło prawdę teraz, stanowiło prawdę od zawsze i wiecznie”, a zasada ta była ściśle przestrzegana, ale wymagała „ciągłych zwycięstw nad własną pamięcią”. Cała dzisiejsza prawniczo-dziennikarska hałastra w ciągu kilku godzin przeszła „regulację faktów”. Poddała się procesowi „dwójmyślenia”, normalnemu człowiekowi pokazując jedynie, że mają kręgosłupy zrobione z gumy, a ich poczucie sprawiedliwości istnieje jedynie teoretycznie. Żadnej refleksji i próby wyjścia z sytuacji, jedynie tępa obrona własnych przywilejów i koryta. To jednak taktyka samobójcza, która sprawi, że społeczeństwo rozgoni na cztery wiatry towarzystwo w togach.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts