Akcja saperów w Gdyni

Panzerfaust oraz pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej wydobyli i zabezpieczyli w czwartek późnym wieczorem saperzy z 43.

mat. 3 FOkr.
Panzerfaust oraz pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej wydobyli i zabezpieczyli w czwartek późnym wieczorem saperzy z 43. Batalionu Saperów z Rozewia wraz z Grupą Nurków Minerów z 13. Dywizjonu Trałowców – informuje 3. Flotylla Okrętów.

Niebezpieczne przedmioty zalegały na głębokości 2 m. przy molo na wysokości zejścia na plażę nr 10 przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Znalezione przedmioty to panzerfaust, pocisk artyleryjski kalibru 75 mm. oraz 3 pociski artyleryjskie kalibru 45 mm. Po zakończeniu akcji saperzy i nurkowie przeszukali rejon. Podjęte przedmioty zostaną zdetonowane na poligonie lądowym – czytamy na portalu.

Była to już 58 akcja 36. Morskiego Patrolu Rozminowania z 43. Batalionu Saperów z Rozewia oraz 1. akcja Grupy Nurków Minerów z 13. Dywizjonu Trałowców z Gdyni w tym roku. Saperzy Marynarki Wojennej ostrzegają, że każdorazowo o tego typu znaleziskach należy bezzwłocznie informować Policję. Nie wolno nic ruszać, dotykać, ani przenosić znaleziska. Takie obiekty mogą badać i unieszkodliwiać jedynie specjalistyczne pododdziały saperskie.

 

 


Źródło: DG RSZ,3 FOkr

#niewybuchy #armia #poligon #wojsko

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo