Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest bezpieczny - poinformowała niezalezna.pl rzecznik prasowa partii, Beata Mazurek. Spotkanie brytyjskiej premier Theresy May z Jarosławem Kaczyńskim, które miało się odbyć po południu w Londynie, w najlepszym wypadku będzie opóźnione albo zostanie odwołane - poinformował z kolei przedstawiciel biura prasowego Downing Street.

Dwie osoby postrzelone przed budynkiem parlamentu w Londynie – podał Reuters,
powołując się na przedstawiciela parlamentu. Gmach zamknięto. Na Moście Westminsterskim, sąsiadującym z budynkiem parlamentu, jest kilkanaście osób rannych.

Jak powiedział przed spotkaniem rzecznik brytyjskiego rządu, wśród tematów rozmowy  mają być poruszone m.in. przyszłe negocjacje dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, dwustronne relacje pomiędzy oboma krajami, a także kwestie bezpieczeństwa europejskiego i współpracy w ramach NATO.

Na przyszłą środę premier May zapowiedziała uruchomienie formalnego procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Oficjalny list w tej sprawie zostanie przekazany przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi, a tuż po cotygodniowej sesji pytań i odpowiedzi z posłami, szefowa rządu wygłosi specjalne oświadczenie w Izbie Gmin w tej sprawie.