Nowy list Marka Dekana. Atakuje media publiczne w Polsce

  

"Z pewnością znana Wam jest agresywna i pełna manipulacji reakcja mediów publicznych na mój newsletter. Niektóre powoływały się na coś, czego w tym komunikacie w ogóle nie było - napisał w nowym liście do pracowników Grupy Onet-RASP Mark Dekan, prezes Ringier Axel Springer AG i Grupy Onet-RASP.

W newsletterze, który pracownicy otrzymali w ubiegłym tygodniu, Dekan wydawał instrukcje dziennikarzom jak odbierać fakt przedłużenia kadencji Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Unii Europejskiej. „Szefostwo niemiecko-szwajcarskiego koncernu” oczekuje od swoich dziennikarzy publikowania krytycznych ocen dotyczących braku poparcia polskiego rządu dla Donalda Tuska.

W nowym liście do pracowników Mark Dekan odnosi się do reakcji mediów na jego "wskazówki". 

"Z pewnością znana Wam jest agresywna i pełna manipulacji reakcja mediów publicznych na mój newsletter. Niektóre powoływały się na coś, czego w tym komunikacie w ogóle nie było: rzekomą instrukcję wskazującą naszym dziennikarzom, jak pisać i zachowywać się, by wywrzeć negatywny wpływ na Polskę i Polaków, w imię niesienia korzyści niemieckiej polityce i interesom. Zarzuty te są oczywiście absurdalne i nie warte dalszej dyskusji" - pisze Dekan w liście do pracowników.


Dodał, że w newsletterze nie było nic tajnego, był skierowany do wszystkich zatrudnionych. 

"Stoimy w obronie wolności, praworządności, demokracji oraz idei zjednoczonej Europy. Tym samym odrzucamy jakąkolwiek formę religijnych i politycznych skrajności. To fundament naszej firmy, te wartości określają zasady pracy wszystkich naszych dziennikarzy, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Rolą wolnych mediów jest informowanie społeczeństwa poprzez oparte na faktach, rzetelne dziennikarstwo. Każdy z Was wie, że niezależność pracy naszych dziennikarzy stanowi podstawową zasadę naszej firmy i naszej Grupy" - pisze Dekan.

Szef koncernu wspomina, że zjednoczona Europa oznacza zbiór powszechnie akceptowanych wartości. 

"Dla nas jako wydawcy, zjednoczona Europa oznacza zbiór powszechnie akceptowanych wartości – wartości, które łączą i definiują, czym jest Europa. Wartości, takie jak praworządność i wolność słowa, są w istocie fundamentem demokracji. Stanowią podstawę naszej działalności, bo bez nich niezależne i krytyczne dziennikarstwo byłoby niemożliwe."


"Ideą wolnych mediów na całym świecie jest służyć społeczeństwu, a nie osobom będącym u władzy. W tym sensie, mam nadzieję, że trwająca obecnie ostra debata publiczna stanie się przyczynkiem do merytorycznej dyskusji" - kończy Dekan.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: press.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...


Kibice Widzewa z pomocą dla szpitala dziecięcego

/ pixabay

  

Przedstawiciele koluszkowskiego fan klubu Widzewa Łódź najwięcej wpłacili na akcję #WidzewDlaSzpitali. Zorganizowali też swoją zbiórkę pieniędzy, z której kupiono dary i przekazano szpitalowi dziecięcemu przy ul. Spornej w Łodzi – poinformowano w niedzielę na profilu widzewtomy.net

Fani Widzewa z podłódzkich Koluszek już kolejny raz pokazali, że umieją nie tylko kibicować swojej ukochanej drużynie. Koluszkowscy kibice Widzewa najwięcej zebrali w klubowej akcji #WidzewDlaSzpitali. Podczas trwającej wciąż zbiórki pieniędzy, w sumie zgromadzono już ponad 110 tys. zł na pomoc placówkom służby zdrowia.

Kibice Widzewa z Koluszek podjęli inną akcję.

Uruchomili też własną zbiórkę, dzięki której zgromadzili blisko sześć tysięcy złotych. (…) ich reprezentanci odwiedzili szpital przy ul. Spornej w Łodzi

– napisano na widzewskim portalu widzewtomy.net

Z tej zbiórki szpital dziecięcy w Łodzi dostał m.in. 900 sztuk maseczek ochronnych, ponad 550 litrów płynów czyszczących i prawie 50 litrów płynu do dezynfekcji oraz ponad 550 litrów wody mineralnej.

Kibice poinformowali, że część z tych produktów została zakupiona z zebranych funduszy, a pozostałe ofiarowali mieszkańcy miasta i gminy Koluszki. Zbiórka wciąż trwa. Nadal trwa też akcja "Pomoc kibola dla seniora".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts