Szczerba z Platformy - doniósł na Polskę, obrażał premier, i jaki z siebie zadowolony

  

Po donosie posła Platformy Obywatelskiej Michała Szczerby, Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu ma zbadać „ograniczenie wolności słowa”, które rzekomo miało miejsce - tak twierdzi Szczerba - w momencie wykluczenia go z grudniowych obrad Sejmu. – Sprawa znajdzie swój finał w postaci wyroku – nie ukrywa satysfakcji polityk Platformy Obywatelskiej. Poza tym oświadczył, że jego chamskie słowa o premier Beacie Szydło są „bardzo prawdziwe”... 

Poseł Szczerba był dzisiaj gościem programu „Cztery strony” w TVP Info. A jeszcze wczoraj biadolił, że nie jest zapraszany. Nawet opowiadał coś o bojkocie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Szczerba bawi dalej - ma żal, że go nie zaprosili do radia. A przecież sam się zgłosił

Po dzisiejszym występie wiadomo już za czym tęsknił Szczerba. Okazją do wygłaszania niedorzecznych oskarżeń.
 

Składałem skargę do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu i mam dobrą wiadomość dla wszystkich państwa. Dzisiaj otrzymałem potwierdzenie z Trybunału w Strasburgu, że zajmie się skargą związaną z ograniczeniem wolności słowa, którą przewiduje konwencja praw człowieka. Sprawa ta znajdzie swój finał w postaci wyroku

– cieszył się jak dziecko Szczerba z efektów swojego donosu.

Poseł PO był również pytany przez prowadzącego programu o swoje wpisy na Twitterze z 9 marca br., dotyczące premier Beaty Szydło, która reprezentowała polski rząd podczas szczytu UE na Malcie. Wówczas władze w Warszawie jako kandydata na przewodniczącego Rady Europejskiej proponowały europosła Jacka Saryusza-Wolskiego.

Szczerba dał wtedy popis chamstwa:

Nie upoważniam figurantki, dyletantki, dyplomatołki i zakładniczki Prezesa do głosowania przeciwko Donaldowi Tuskowi. Nie ma zgody na polexit.

oraz

Nie da się już słuchać tego bełkotu lamentującej wysłanniczki Prezesa.

Na pytanie dziennikarza – jak skomentuje skandaliczne wpisy o szefowej polskiego rządu, Szczerba rzucił jedynie, że to słowa... „bardzo prawdziwe”.

W Sejmie pojawiła się kopia Niesiołowskiego?
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chiny: Śmiertelne żniwo koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Władze Chin oficjalnie potwierdziły dziś rano czasu miejscowego 41 ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa. Zarażonych jest już ponad 1000 osób, spośród których 57 jest stanie krytycznym.

Wcześniej władze prowincji Hubei ze stolicą w Wuhan, gdzie tuż przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia nowego koronawirusa, informowały o kolejnych 15 przypadkach śmiertelnych i 180 nowych zakażeniach.

Do tej pory wszystkie (41) potwierdzone zgony miały miejsce w Chinach, ale wirus wykryto również w Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Japonii, Korei Południowej, Tajwanie, Nepalu, Francji i Stanach Zjednoczonych.

W 13 miastach prowincji Hubei zawieszono komunikację miejską i ograniczono transport oraz odwołano imprezy publiczne. Ocenia się, że wprowadzone przez władze ograniczenia i blokady komunikacyjne dotknęły bezpośrednio 26 mln ludzi w tym zamieszkiwanym przez 60 mln mieszkańców regionie.

Także w Pekinie większość imprez kulturalnych jest odwołana. Dyrekcja kompleksu Zakazanego Miasta, gdzie znajduje się dawny pałac cesarski dynastii Ming i Qing ogłosiła w piątek, że w sobotę i w niedzielę obiekt będzie zamknięty dla zwiedzających. Zamknięto także odcinki Wielkiego Muru i Disneyland w Szanghaju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts