O fenomenie Klubów Gazety Polskiej - "Koniec systemu", TV Republika, godz. 21.30

  

O działalności Klubów Gazety Polskiej piszemy bardzo często. Są ich setki, nie tylko w całej Polsce, ale również w różnych zakątkach Europy i świata. Dzisiejszy, premierowy program Doroty Kani "Koniec Systemu" będzie poświęcony właśnie fenomenowi Klubów GP.

- Państwo klubowicze "Gazety Polskiej" jesteście wspaniałymi, odważnymi ludźmi. Nieśliście mnie do zwycięstwa. Myślę że Lech Kaczyński jest z was dumny - mówił prezydent Andrzej Duda odbierając przed kilkunastoma miesiącami nagrodę Człowieka Roku przyznaną przez Kluby Gazety Polskiej.

Podziękowania za zaangażowanie członków Klubów GP wielokrotnie padały ze strony prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Dwa lata temu - podczas rocznicy katastrofy smoleńskiej - podkreślał, że dzięki ich wsparciu możliwe jest dochodzenie do prawdy, organizowanie uroczystości ku czci ofiar.

– To wszystko nie mogłoby się odbyć bez „Gazety Polskiej”, redaktora Tomasza Sakiewicza i Klubów Gazety Polskiej. Bez nich też by się nie udało - mówił prezes Kaczyński.

Dziś w programie „Koniec systemu” Dorota Kania przyjrzy się fenomenowi Klubów „Gazety Polskiej” i ich niesłabnącej popularności oraz zaangażowaniu w bieżące sprawy. O Klubach „GP” za Oceanem porozmawia z Maciejem Rusińskim, koordynatorem Klubów na USA i Kanadę. Premiera programu na antenie Telewizji Republika, wtorek, godzina 21.30
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Merkel uczciła ofiary niemieckiej okupacji. „Byli oni ciężko naznaczeni wskutek doznanych cierpień”

Angela Merkel, / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Kanclerz Niemiec Angela Merkel oddała hołd m.in. polskim ofiarom niemieckiej okupacji. - Niewyobrażalna liczba ludzkich losów skończyła się śmiercią. Systematycznym mordem - mówiła. Szefowa niemieckiego rządu i premier RP Mateusz Morawiecki wzięli udział w uroczystym koncercie w Operze Państwowej w Berlinie z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau.

"Czcimy pamięć wszystkich ofiar Shoah, które przekreśliło wszystkie wartości ludzkiej cywilizacji. Pamiętamy także o tych, którzy przeżyli. Byli oni ciężko naznaczeni wskutek doznanych cierpień"

- powiedziała Merkel w krótkim przemówieniu przed rozpoczęciem koncertu.

"Niewyobrażalna liczba ludzkich losów skończyła się śmiercią. Systematycznym mordem. Dziś oddajemy hołd ich pamięci. Czcimy pamięć sześciu milionów zamordowanych Żydów. Czcimy pamięć Sinti i Romów. Osób niepełnosprawnych. Więźniów politycznych. Osób homoseksualnych i robotników przymusowych. Czcimy pamięć polskich ofiar niemieckiej okupacji"

- wymieniała kanclerz.

Podkreśliła konieczność pielęgnowania i zachowania pamięci. Apelowała o zdecydowane przeciwstawianie się nietolerancji i nienawiści, zwalczanie rasizmu, antysemityzm i wrogości wobec określonych grup ludzi.

"Jesteśmy odpowiedzialni za to, aby wszyscy ludzie mogli czuć się w Niemczech i Europie bezpiecznie, jak u siebie w domu"

- stwierdziła Merkel.

[polecam:https://niezalezna.pl/308005-premier-w-berlinie-sprzeciwmy-sie-negowaniu-i-znieksztalcaniu-historii-holokaustu]

"Musimy na to uwrażliwić szczególnie młodych ludzi, dlatego dobrze, że dochód z tego koncertu zostanie przekazany Fundacji Auschwitz-Birkenau na projekty z udziałem młodzieży"

- dodała.

Zwracając się do premiera Morawieckiego, kanclerz podziękowała mu za to, że w grudniu był z nią wspólnie w obozie zagłady Auschwitz oraz za obecność na koncercie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts