Nowy dowódca PKW w Bośni i Hercegowinie

  

Dzisiaj na terenie bazy BUTMIR w Sarajewie odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków dowódcy Polskiego Kontyngentu Wojskowego operacji wojskowej Unii Europejskiej w Bośni i Hercegowinie. Ppłk Tomasz Stachera przekazał dowodzenie nowemu dowódcy XIII. Zmiany ppłk. Dariuszowi Huryniowi. Symboliczne przekazanie dowodzenia odbyło się poprzez przekazanie Proporca Polskiego Kontyngentu Wojskowego  oraz podpisanie protokołów zdania i objęcia obowiązków na stanowisku dowódcy kontyngentu – informuje Dowództwo Operacyjne RSZ.

W uroczystości udział wzięli m.in. ambasador RP w Bośni i Hercegowinie Andrzej Krawczyk, dowódca EUFOR gen. dywizji Fredrich Schrötter, przedstawiciel Kwatery Głównej NATO w Sarajewie płk Vilmos Nosza, ppłk Mariusz Janikowski dowódca PKW KFOR Kosowo oraz kapitan Lars Arne Aulie wraz z przedstawicielami państw, biorących udział w operacji Unii Europejskiej „ALTHEA” w Bośni i Hercegowinie m.in. z USA, Austrii, Albanii, Węgier, Turcji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Słowacji, Słowenii, Republiki Czeskiej, Chile, Grecji, Szwajcarii – czytamy na portalu.

Zdający obowiązki dowódca PKW ppłk Tomasz Stachera podziękował przełożonym i koalicjantom za doskonałą współpracę i wsparcie w trakcie służby, podwładnym zaś, za ogromny wysiłek i zaangażowanie przez cały okres trwania misji. Nowemu dowódcy PKW życzył żołnierskiego szczęścia wyrażając jednocześnie przekonanie, że żołnierze XIII zmiany PKW EUFOR ALTHEA będą nadal godnie reprezentować nasz kraj i Siły Zbrojne RP na Bałkanach.

Nowy dowódca kontyngentu ppłk Dariusz Huryń, życzył wszystkim żołnierzom z XII. Zmiany szczęśliwego powrotu do domu z poczuciem dobrze wykonanej misji. Jednocześnie zapewnił dowódcę EUFOR gen. dywizji Fredricha Schröttera, że będzie kontynuował realizację dotychczasowych zadań i wyzwań stojących przed Polskim Kontyngentem Wojskowym – podaje Dowództwo Operacyjne RSZ.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: MON,DO RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Tusk o Putinie: „Nasz człowiek w Moskwie”. Dworczyk o innych „skrajnych naiwnościach”

Donald Tusk / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk ocenił, że premier Mateusz Morawiecki prezentuje realizm i twardą obronę polskiej racji stanu, natomiast politycy opozycji - jego zdaniem - nieodpowiedzialną naiwność. Przypomniał też wypowiedź Donalda Tuska z lutego 2008 r., kiedy ówczesny premier tuż przed powrotem z wizyty w Moskwie powiedział o Putinie: "Nasz człowiek w Moskwie".

Szef kancelarii premiera opublikował na Twitterze grafikę z archiwalnymi wypowiedziami: Donalda Tuska, Bronisława Komorowskiego oraz Mateusza Morawieckiego.

Przywołana na grafice wypowiedź Tuska pochodzi z lutego 2008 r., kiedy ówczesny premier tuż przed powrotem z wizyty w Moskwie powiedział o Putinie: "Nasz człowiek w Moskwie".

Na grafice przypomniano też wypowiedź ówczesnego marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego związaną z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Rosja dojrzewa wolno do rozliczenia z dramatem komunizmu, stalinizmu. Jednak dzięki obecności Władimira Putina i Donalda Tuska nad grobami polskich żołnierzy,jesteśmy bliżej pojednania z Rosją 

- mówił w kwietniu 2010 r. Komorowski.

Wypowiedzi te skonfrontowano z sobotnią wypowiedzią obecnego szefa rządu.

Jesteśmy manipulowani, jesteśmy atakowani przez najwyższych urzędników Federacji Rosyjskiej. Mówimy temu stanowcze "nie" (...). Nie damy się zastraszyć, nie damy się sprowokować różnym kłamstwom i bredniom, które płyną zza wschodniej granicy. My pierwsi, nasi przodkowie stawili czoła niemieckiej i sowieckiej barbarzyńskiej zarazie

- powiedział Morawiecki w Katowicach.

Do tych wypowiedzi odniósł się Dworczyk we wpisie na Twitterze.

"Nie wierzę w złe intencje polityków opozycji. Myślę, że to po prostu skrajna naiwność. A ta u polityków pełniących najwyższe funkcje państwowe staje się niebezpieczna... Nieodpowiedzialna naiwność z jednej strony versus Mateusz Morawiecki - realizm i twarda obrona polskiej racji stanu"

- napisał szef Kancelarii Premiera na Twitterze. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts