Grupa Wyszehradzka zsynchronizuje szkolenia wojskowe

  

Dzisiaj w siedzibie Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w Warszawie rozpoczęła się dwudniowa konferencja synchronizacji szkolenia V4 (Training and Exercise Synchronization Conference 2017).

Celem spotkania w międzynarodowym gronie jest zsynchronizowanie przedsięwzięć szkoleniowych m.in. w ramach rotacyjnego pobytu szkoleniowego pododdziałów sił zbrojnych państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) na terytoriach państw bałtyckich (B3).

Obradom przewodniczy gen. bryg. Maciej Jabłoński, szef Zarządu Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia - P3/P7.

W spotkaniu w Warszawie bierze udział ponad 20 specjalistów z obszaru szkolenia (Subject Matter Experts), reprezentujących siły zbrojne państw Grupy Wyszehradzkiej oraz państw bałtyckich – podaje oficjalna strona SG WP. 

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: MON,SG WP
Tagi

Wczytuję komentarze...

PSL z przewodniczącą Komisji Ochrony środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa

/ Urszula Pasławska / twitter.com/Paslawska

  

Posłanka Urszula Pasławska z Polskiego Stronnictwa Ludowego została wybrana przewodniczącą sejmowej Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Wyłoniono też trzech wiceprzewodniczących z PiS oraz po jednym z KO i Lewicy.

Za wyborem przedstawicielki klubu PSL-Kukiz15 głosowało w czwartek 29 posłów, żaden nie był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Pasławska w poprzedniej kadencji Sejmu była wiceszefową sejmowej komisji środowiska. Zasiada w niższej izbie parlamentu trzecią kadencję (VII, VIII, IX).

Posłowie zdecydowali ponadto o wyborze wiceprzewodniczących komisji środowiska. W sumie będzie ich pięciu - trzech z PiS i dwóch z opozycji. W czwartek komisja poparła wybór Anny Paluch (PiS), Dariusza Bąka (PiS), Tomasza Aniśko (KO) oraz Marka Dyducha (Lewica) na wiceszefów komisji. 

Prawo i Sprawiedliwość na razie nie przedstawiła nazwiska kandydata na trzeciego wiceprzewodniczącego. ​​​​​

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl